Lifestyle

Euro 2020: Memy i komentarze przed meczem Polska – Hiszpania

Michał Szyndler -
Euro 2020: memy
Euro 2020: memy
Lifestyle - - Dodane przez Michał Szyndler

Euro 2020: Memy i komentarze przed meczem Polska – Hiszpania

Piłka nożna ma to do siebie, że nawet jeżeli na co dzień jest nam obojętna, to na kilka tygodni możemy się nią zainteresować. Nasza drużyna jest już po pierwszym meczu i sporo wskazuje na to, że „jeszcze tylko dwa mecze i wakacje”. Kolejne spotkanie w ramach Euro 2020 – gra „o wszystko” z Hiszpanami odbędzie już dziś o godzinie 21.00. Euro 2020: memy i komentarze przed meczem z Hiszpanią

Słowacja przegrała, a Hiszpania nie będzie grała „wyluzowana”

W pierwszym meczu fazy grupowej Hiszpania bezbramkowo zremisowała ze Szwecją. W związku z tym drużyna selekcjonera Luisa Enrique może czuć olbrzymią presję. Wielokrotni Mistrzowie Europy i Mistrzowie Świata i tak powinni wyjść z grupy bez większych problemów, ale w ich przypadku liczy się również styl. Dzisiejszy mecz z Polską będzie dla nich szansą na odpowiedź krytykom i pokazanie, na co ich stać.

Wczoraj (18 czerwca) Szwecja wygrała ze Słowacją 1:0. Bramka z rzutu karnego padła w 77 minucie. Jak porażka Słowaków wpływa na naszą sytuację? Przegrana Słowaków w meczu ze Szwecją w połączeniu z porażką Polaków z Hiszpanią przekreślają nasze szanse na wyjście z grupy. Nawet gdybyśmy przegrali z Hiszpanią, ale wynik starcia tamtych drużyn był inny, to bilans bramek i punktów dawałby nam nadzieję. Cytując klasyka, „wciąż mielibyśmy matematyczne szanse”.

Wygraliśmy już z Hiszpanią!

Wprawdzie zdarzyło się to ponad 40 lat temu, ale pierwsze zwycięstwo z Hiszpanią mamy już na koncie. 12 listopada 1980 roku podczas meczu towarzyskiego w Barcelonie wygraliśmy 2:1. W późniejszych latach sytuacja była coraz mniej kolorowa.

Ostatniego gola Hiszpanom w ’99 strzelił Tomasz Hajto. Mecz w Warszawie przegraliśmy 2:1. Rok później spotkanie obu drużyn zakończyło się wynikiem 3:0 dla Hiszpanów, a 8 czerwca 2010 roku nie poszło nam zbyt dobrze i przegraliśmy aż 6:0. Ale żeby nie brzmieć zbyt pesymistycznie, dodam, że przecież „dopóki piłka jest w grze, wszystko jest możliwe!”.

Lewandowski mówi, że damy radę

W wywiadzie dla UEFA cytowanym przez Onet kapitan naszej reprezentacji podkreśla, że mamy jeszcze szanse. Jednocześnie deklaruje, że nasi reprezentanci zagrają z maksymalnym zaangażowaniem i potraktują ten mecz bardzo poważnie.

„Absolutnie nie boimy się Hiszpanów. Musimy zagrać z maksymalnym zaangażowaniem. Musimy być zdyscyplinowani i potraktować ten mecz tak, jakby był naszym ostatnim. Jeżeli zagramy jak zespół, będziemy walczyć o każdą piłkę, to mamy szanse”

Euro 2020: Memy robią się same

Zanim ktoś napisze, że „pisanie o memach nie jest poważne”, odpowiem, że jest. Memy to najbardziej wiarygodny obraz reakcji jednostki na otaczające ją wydarzenia. Dlatego sprawdźmy, jak wspólnie przeżywamy to wspaniałe, sportowe widowisko.

Mecz Polska – Hiszpania juz dziś o godzinie 21!

Zostaw komentarz

Udostępnij
Rap
„Call Me If You Get Lost” – znamy datę premiery i okładkę nowego albumu Tylera!
call me if you get

Wśród najbardziej oczekiwanych albumów 2021 pominęliśmy jego. A jak można było się spodziewać, to, że Tyler, the Creator w przeciągu najbliższych miesięcy wyda następcę "Igora" było bardziej pewne niż premiera "Culture III" Migos czy "Certified Lover Boy" Drake'a. Lider Odd Future kolejne albumy wydaje przecież konsekwentnie co dwa lata. "Call Me If You Get Lost" jest bliżej, niż myśleliśmy.

Lifestyle
Euro 2020: Polska – Hiszpania 1:1! Wyjdziemy z grupy?
wyjdziemy z grupy

Nastroje Polaków przed meczem z Hiszpanami nie były zbyt pogodne. Po porażce ze Słowacją to spotkanie było dla nas „meczem o wszystko”. Okazało się jednak, że drużyna Roberta Lewandowskiego nas zaskoczyła, a polska reprezentacja zostaje w grze. Czy wyjdziemy z grupy i od czego zależą nasze szanse?