Lifestyle

Euro 2020: Polska-Szwecja. Memy i komentarze „Ekspertów z Twittera”

Michał Szyndler -
euro 2020 polska szwecja
euro 2020 polska szwecja
Lifestyle - - Dodane przez Michał Szyndler

Euro 2020: Polska-Szwecja. Memy i komentarze „Ekspertów z Twittera”

Dziś o 18 rozpoczął się nasz drugi „mecz o wszystko” na tegorocznym turnieju. Mecz Euro 2020: Polska -Szwecja nie zaczął (i nie skończył) się dla nas zbyt dobrze – przegraliśmy 3:2. Co o występie naszej drużyny mówią „Eksperci z Twittera”? Jak nasz występ komentują memiarze?

Lepiej nie mrugajcie

Pierwszy gol spotkania padł w drugiej minucie. Wojciecha Szczęsnego pokonał Emil Forsberg. Podczas pierwszej połowy prawie udało nam się wyrównać, ale we wspaniałej sytuacji Lewandowski dwukrotnie trafił w poprzeczkę, a internet zareagował tak:

„Ekperci z Twittera” po pierwszej połowie

Po pierwszej połowie poprosiliśmy naszych ekspertów o komentarze. Opinie były skrajnie podzielone, a nasi komentatorzy na wszystkie sposoby próbowali wyjaśnić to, co się stało:

„Nie mam pojęcia, jak to się stało. Byliśmy „na fali” i nie powinniśmy stracić tego gola. Nasza reprezentacja była w stanie wygrać to spotkanie”

– Tomek, Ekspert z Twittera

Ja nic nie widziałem

– inny Tomek, również Ekspert z Twittera

„Ja pi***ole”

– Maciej, przewodniczący stowarzyszenia „Eksperci z Twittera”.

Druga połowa i strzał za strzałem

W 59 minucie straciliśmy drugą bramkę, na co niektórzy z ekspertów zareagowali ze spokojem:

„Ja bym się nie przejmował, wiemy przecież, że Lewandowski potrafi strzelić 5 bramek w 9 minut. Dlatego też uważam, że naprawdę nie wszystko stracone. Wciąż mamy szanse”

– „Ekspert z Twittera”

Dwie minuty później Lewandowski strzelił gola na 2:1:

„Widzieliście? Mówiłem!”

– ten sam „Ekspert z Twittera”, co dwie minuty wcześniej.

2:2! „Robert Lewandowski strzela gol!”

Wszyscy krzyczą Grappa Ice! W 84 minucie Robert Lewandowski strzelił wyrównującego gola i naprawdę mieliśmy nadzieję na to, że uda nam się jeszcze wyjść na prowadzenie. Kibice zareagowali z niekłamanym entuzjazmem. Kiedy angielski arbiter doliczył pięć minut, pomyśleliśmy, że to wystarczająco dużo czasu, aby wyprowadzić kilka udanych akcji. I rzeczywiście tak się stało, tylko że udane akcje wyprowadzali Szwedzi. W 90 minucie bramkę na 3:2 dla Szwecji strzelił Claesson i okazało się, że jest już po meczu.

Euro 2020: Polska-Szwecja. To by było na tyle

Pragnę uczciwie zaznaczyć, że komentarz, który teraz przytoczę, będzie jedynym, którego nie wymyśliłem. Po ostatnim gwizdku arbitra Dariusz Szpakowski powiedział żartobliwie:

„Trzeba sklonować Roberta Lewandowskiego razy 10. Wtedy będzie ich 11 i nie będzie problemu”

Może rzeczywiście jest to jakiś pomysł? Póki co, mogę powiedzieć tylko: „panowie, nic się nie stało!”. A w ramach pocieszenia dodam, że graliście tak ciekawie, że komentatorzy nie mieli czasu na streszczanie Waszych życiorysów!

Zostaw komentarz

Udostępnij
Lifestyle
Czy Krychowiak zagra ze Szwecją? Euro 2021: Komentarze (i memy) przed meczem
czy krychowiak zagra ze szwecją?

Po remisie z Hiszpanią we wspaniałym stylu (i pierwszym meczu o wszystko) przyszedł czas na rozgrywkę ze Szwedami (i kolejny mecz o wszystko). Od jego wyniku zależy, czy Polacy wyjdą z grupy, czy też wrócą do domu. W kontekście tego meczu pojawia się jeszcze jedno, bardzo ważne pytanie: czy Krychowiak zagra ze Szwecją?

Lifestyle
Positive Ways, czyli charytatywne wyprawy samochodami za miliony
Positive Ways

Raz na jakiś czas nasze social media zostają zalane filmami oraz zdjęciami z uczestnictwem sportowych samochodów. Samochodów wartych miliony złotych, a to wszystko pod logiem "Positive Ways". Niewielu z nas zdaje sobie jednak sprawę z tego, czym tak naprawdę jest to Positive Ways. Warto więc przy okazji dobiegającej końca tegorocznej eskapady nieco bliżej zapoznać się z działalnością tej organizacji.