News

Facebook wypuszcza własną… kryptowalutę

Kajetan Szewczyk -
News - - Dodane przez Kajetan Szewczyk

Facebook wypuszcza własną… kryptowalutę

Mówi Wam coś to hasło? Może sami inwestujecie w te cyfrowe pieniądze? Niezależnie od tego, czy pod materacem trzymacie BitCoina czy raczej wydaliście już wszystko na ciuchy – Libra, bo tak będzie nazywać się kryptohajs od Facebooka, ma szansę zmienić grę.

Według serwisu Tech Crunch, 18 czerwca ma ukazać się dokument, który wyjaśni nam, jak Libra będzie działała. Jednak już teraz trochę o niej wiemy. Na przykład to, że nowa kryptowaluta będzie powiązana z kilkoma „rzeczywistymi” walutami, a nie tylko z dolarem, by zwiększyć jej stabilność (nazwa zobowiązuje – „Libra” to po łacinie „waga”). Główną zaletą będzie swobodny przepływ gotówki kryptohajsu wewnątrz facebookowych aplikacji (jak Messenger i WhatsApp), pozbawiony jakichkolwiek dodatkowych opłat. Już teraz Facebook prowadzi negocjacje z handlowcami, by załatwić możliwość płacenia właśnie Librą.

Jedno jest pewne – Libra (choć nazwa może ulec zmianie, wcześniej spekulowano, że będzie to GlobalCoin) sprawi, że kryptowaluty będą bardziej, pardon my french, namacalne dla „zwykłego zjadacza chleba”. Zaprzęgnięta w machinę socialnetworkingową Libra, będzie działać na oczach milionów osób, co sprawi, że wzrośnie świadomość społeczna pod względem kryptowalut.

To co, panowie? Druga część na drugiej płycie?

fot. kadr z klipu „TACONAFIDE – Kryptowaluty”, youtube.com/QueQuality

Zostaw komentarz

Udostępnij
Hip Hop
Czy Taco Hemingway wydaje płyty jak Beyonce? [Encyklopedia Popkultury]

Witamy Was w trzeciej odsłonie Encyklopedii Popkultury! Było już o hajsie w hip-hopie i o tym, czy warto szybko rapować, a dzisiaj zajmiemy się kwestią marketingowo-wizerunkową. Jakie podejście do fanów najlepiej się opłaca? Co zapewni nam zasięgi i oddanie słuchaczy?

Felieton,Hip Hop
Obejrzałem Kanye u Lettermana i czuję niedosyt

Parafrazując tytuł - jego następnego gościa nie trzeba nikomu przedstawiać, a już na pewno nie czytelnikom Skrr. Bohaterem najnowszego odcinka programu Davida Lettermana, który znajdziecie na Netflixie był Kanye West.