Hip Hop,News

#FreeBobbyShmurda nie podziałało. Raper posiedzi jeszcze w więzieniu

Michał Fitz -
Bobby Shmurda - Hot N*gga (Official Music Video)
Bobby Shmurda - Hot N*gga (Official Music Video)
Hip Hop,News - - Dodane przez Michał Fitz

#FreeBobbyShmurda nie podziałało. Raper posiedzi jeszcze w więzieniu

Możecie nie wiedzieć, kim jest Bobby Shmurda, bo kariera tego rapera zatrzymała się 6 lat temu, gdy trafił do więzienia. Jego przypadek można porównać jednak do tego z czym boryka się Bonus RPK. Choć akurat do skazania go było więcej podstaw, niż w casusie Polaka, za jego wolnością też opowiada się cała scena. Również nasi rodzimi raperzy domagają się jego wypuszczenia i choć w pewnym momencie wydawało się, że Bobby jednak wyjdzie wcześniej, to jeszcze trochę posiedzi sobie w kryminale.

Bobby to raper, który w 2014 zaczął zdobywać wielką popularność, głównie za sprawą swojego sztandarowego hitu „Hot Ni**a”, do którego nawiązywał zresztą nawet Szpaku w „Huśtawce” chillwagonu, co później wywołało niezłą aferę. Shmurda zapowiadał się na rapera, do którego utworów bujać mógłby się cały świat, ale jego kariera wyhamowała piętą, gdy aresztowała go policja. Oskarżono go o nielegalne posiadanie broni, handel narkotykami i domniemane morderstwa, które podejrzewano na podstawie słów z jego utworów, także z wyżej wspomnianego szlagieru. W 2016 roku, po kilku epizodach w areszcie, Shmurda w ramach ugody przystał na 7 lat więzienia.

Uznano jednak, że czas, który wcześniej spędził w areszcie będzie się wliczał w ten wyrok, więc odbębnić musiał kolejne 5 lat. Jego prawnik, Alex Spiro, który zresztą zajmował się później sprawą 6ix9ine’a, twierdził jednak, że Bobby może wyjść już po 3,5 roku za dobre sprawowanie. Nie spełniał jednak ku temu warunków, gdyż w trakcie swojej odsiadki popełnił w więzieniu kilka wykroczeń. Zapowiadano jednak, że w tym roku raper może opuścić zakład karny, bo jego przedstawiciele starali się o zwolnienie warunkowe. Jak podaje TMZ, sąd odrzucił jednak ich wniosek, przez co Bobby pozostanie w więzieniu do grudnia 2021 roku.

Tym samym możemy spodziewać się kolejnej części wysypu wersów o uwolnieniu Shmurdy i nawiązań do jego twórczości. Kobik już dziś na swoim Instastory umieścił wymowną, wspierającą rapera grafikę, a jakiś czas temu w koszulkach z hashtagiem #FreeBobbyShmurda chodzili członkowie Gangu 2115. Przynajmniej Bobby ma nieco więcej czasu na dopracowanie muzyki, którą miał wydać tuż po wyjściu z więzienia. Oby tylko znów nie wpędziła go ona za kratki…

fot. kadr z klipu „Bobby Shmurda – Hot N*gga (Official Music Video), TouTube.com/BobbyShmurda”

Zostaw komentarz

Udostępnij
Hip Hop,News
„Pamiętam skąd jestem, mimo popowej płyty”. Smolasty wraca do korzeni w… rapowym singlu!

Smoła właśnie wjechał z nowym singlem, który promuje jego nadchodzący projekt. Nowy mixtape ukaże się jeszcze w grudniu i wiemy o nim na pewno tyle, że artysta zerwie na nim ze swoją popową stylówką...