Hip Hop,News

Geto Boys odcinają się od Bushwicka tuż po jego śmierci? Brak zwrotek rapera na koncercie

Michał Fitz -
Hip Hop,News - - Dodane przez Michał Fitz

Geto Boys odcinają się od Bushwicka tuż po jego śmierci? Brak zwrotek rapera na koncercie

Dwa miesiące temu do fanów klasycznego hip-hopu dotarła smutna nowina. Bushwick Bill z Geto Boys zmarł na raka trzustki. Artysta z pewnością na długo pozostanie w sercach jego słuchaczy i rodziny. Wydawało się, że równie długo pamięć o nim będzie trwała u jego kolegów z Geto Boys i faktycznie tak jest, choć niektóre media, jak HipHopDX i HotNewHipHop, twierdzą inaczej.

Legendarna grupa niedawno uznała, że odbędzie wspólnie jeszcze jedną trasę koncertową. Podjęcie decyzji zbiegło się w czasie z informacją o ciężkiej chorobie Bushwicka. Wtedy pojawiły się zgrzyty między członkami ekipy, z powodu których z trasy zrezygnował zmarły już raper. Choć mogliśmy przypuszczać, że robi to z powodów zdrowotnych, nie do końca tak było. W Murder Master Music Show syn zmarłego powiedział, że reszta Geto Boys miała gdzieś zbieranie funduszy na leczenie swojego kolegi – wolała zastanawiać się, jak zarobić możliwie największy hajs na nadchodzącej trasie.

Śmierć Bushwicka nie zmieniła ich planów, ale sądzono, że członek grupy zostanie w jakiś sposób uhonorowany podczas trasy. Jak twierdzi HipHopDX, Geto Boys mieli zrobić coś kompletnie odwrotnego. Na festiwalu „Gathering of the Juggalos” reszta ekipy nie tylko rzekomo nie poświęciła mu minuty ciszy, ale nawet nie wspomniała o nim słowem, przy okazji wycinając z numerów jego zwrotki, co spotkało się ze sporym niezadowoleniem tłumu, który wygwizdał artystów.

Rzecz w tym, że udało nam się dotrzeć do nagrania z tego koncertu, na którym, chociażby między 8 a 9 minutą, ewidentnie widać i słychać, że artyści proszą o chwilę ciszy dla swojego kolegi, sami w pełni ją celebrując. Warto też zauważyć, że tłum nie gwiżdże i nie buczy.

Trudno było uwierzyć, by taka legendarna grupa nie wykazała się szacunkiem względem swojego nieżyjącego już kumpla. Całe szczęście informacja okazała się nieprawdziwa, a sami artyści pokazali na scenie, ile znaczył dla nich Bushwick Bill. Informacja jest więc fałszywa, choć faktycznie nie uświadczyliśmy z playbacku zwrotek zmarłego rapera.

fot. kadr z filmu „Bushwick Bill Interwiev”, YouTube.pl/VedaLoca

Zostaw komentarz

Udostępnij
News
Streamerka Mewlies uważa, że Polacy powinni być zniszczeni przez nazistów!

Amerykańska streamerka wybuchła na transmisji, życząc Polakom śmierci z rąk nazistów. Zapis tego konkretnego wideo zniknął z sieci, ale pojawiły się filmiki, które prezentują dokładnie ten fragment. Nie znamy kontekstu, ale z tego, co udało się ustalić społeczności Internetowej, Mewlies nie spodobało się to, że w pewnym momencie jej stream został zdominowany przez polskich widzów.