Hip Hop,News

Godek i Muminki, Terlecki i symbole SS. Raperzy komentują i wychodzą na ulice!

Klementyna Szczuka -
strajk kobiet
strajk kobiet
Hip Hop,News - - Dodane przez Klementyna Szczuka

Godek i Muminki, Terlecki i symbole SS. Raperzy komentują i wychodzą na ulice!

„Patriotyzm nigdy nie polegał na ślepym wspieraniu obozu rządzącego. Patriotyzm polega na dbaniu o zdrowie i szczęście swoich rodaków” – napisał wczoraj (26 października) na Instagramie Taco Hemingway. Nastroje w kraju są coraz gorsze, a wypowiedzi i gesty rządzących tylko je podgrzewają.

Filip, który w social mediach udziela się wyjątkowo rzadko, wystosował długie oświadczenie, w którym wyraził dumę z reakcji społeczeństwa na orzeczenie Trybunału Konstytucyjnego, a przy tym podniósł na duchu i nawołał do walki, do wyjścia na ulice.

„Koniec jest już bliżej, niż dalej. Bądźcie bezpieczni, miejcie oczy dookoła głowy. Krzyczcie, maszerujcie, śpiewajcie, skandujcie – przypomnijcie rządzącym, że patrzymy im na ręce”.

I dokładnie to, jak relacjonowali na Instagramie, zrobili choćby Bedoes, Żabson, Ras, Holak czy Young Leosia. Przy tym, o czym już pisaliśmy, raperzy stanowczo wyrażają swoje zdanie – Tymek nagrał spontaniczny protest song, a m.in. Peja i Filipek krytycznie wypowiedzieli się o władzy. Teraz jeszcze ostrzej zrobił to Słoń.

„To co teraz te ku*wy je*ane zrobiły w stosunku do własnych obywateli (a w zasadzie OBYWATELEK) zamknęło skalę wszystkiego co do tej pory widziałem (…) Dzisiaj TELEWIZJA KU*WA PUBLICZNA prosto w ryj okłamuje ludzi, PiS WYCIRA SOBIĘ RYJE POLSKĄ FLAGĄ, HISTORIĄ, ru**ają w dupę WSZYSTKICH”

O decyzji i trwających protestach w Polsce mówi się już na całym świecie. Wsparcie okazała na przykład Miley Cyrus, która udostępniła na swoim Instastory grafikę własnej fundacji, Happy Hippie Fundation, która zajmuje się pomocą młodzieży i osobom LGBT, tłumaczącą to, co się dzieje. To samo zrobiła Dua Lipa. Z kolei oficjalna strona Muminków na Facebooku odniosła się do postu Kai Godek. Działaczka chyba nie wiedziała, że autorka historii, które czyta z synem, miała partnerkę… Komentarz został usunięty.

„Dla Tove Jansson, która napisała i zilustrowała historię Muminków, wolność wyboru w życiu i w sztuce był jedną z najważniejszych wartości (…) My, Muminki z Moomin Characters Oy Ltd, organizacji założonej w latach 50. przez Jansson, nie zgadzamy się na wykorzystywanie historii Muminków dla celów politycznych”.

Słowa polityków – Mateusza Morawieckiego o tym, że „wzburzenie i sytuacje na ulicach, które oznaczają akty agresji, wandalizmu (…) nie powinny mieć miejsca” czy Ryszarda Terleckiego, który na początku dzisiejszych obrad Sejmu powiedział: „Z przykrością stwierdzam, że na sali wśród posłów Lewicy i PO są posłowie, którzy mają maseczki ze znakami do złudzenia przypominającymi symbole Hitlerjugend i SS” – sprawiają, że ludzie są jeszcze bardziej wku*wieni. W tym tygodniu planowane są kolejne protesty. Informacje o wydarzeniach najlepiej śledzić na stronie Ogólnopolskiego Strajku Kobiet.

fot. Michał Szyndler

Zostaw komentarz

Udostępnij
Felieton,Hip Hop
Kiedy świat płonął, powstawał kawał dobrej muzyki. Dlaczego musicie sprawdzić nadchodzący album SAINt JHN?
SAINt JHN - "Gorgeous" (Official Audio Video)

Nie kojarzycie artysty o pseudonimie SAINt JHN? A co jeśli powiem Wam, że znacie jego muzykę, tylko nawet nie jesteście tego świadomi? Artysta jest bowiem autorem oryginalnego kawałka "Roses", który później został zremiksowany przez Imanbeka. Odpicowany utwór stał się gigantycznym hitem, zyskując tytuł platynowego singla 67 razy (sic!). Dwa zagwarantowali mu właśnie polscy słuchacze.

Felieton,Hip Hop
Album, który nie podbije OLiS – Łagu „Aleksander Średni” [RECENZJA]

Łagu, były zawodnik QueQuality, którego swego czasu numery zdobywały setki tysięcy wyświetleń, postanowił przejść na swoje. Po niemal trzech latach przerwy na własną rękę wydał autoterapeutyczny album pt. „Aleksander Średni”.