Hip Hop,News

Halo, Lil Pump? 21 Savage domaga się połowy zysków z numerów, w których pada „yessirskiii”

Klementyna Szczuka -
Hip Hop,News - - Dodane przez Klementyna Szczuka

Halo, Lil Pump? 21 Savage domaga się połowy zysków z numerów, w których pada „yessirskiii”

Trzeba dbać o swoje interesy. 21 Savage właśnie wypuścił razem z Metro Boominem drugą część „Savage Mode”, która została przyjęta cieplej, niż album z 2016 i jeszcze cieplej niż ostatnie solo „I Am > I Was”. Do tego dziś można powiedzieć, że jest jedną z najbardziej wyrazistych postaci na południowej scenie (21).

Raper ogłosił na Twitterze, że domaga się połowy zysku z każdej piosenki, w której pojawia się „yessirskiii”, zwłaszcza jeśli ma to miejsce w refrenie. Uważa bowiem, że to on odpowiedzialny jest za popularyzację wyrażenia. W marcu wykorzystał je na długooczekiwanym „Eternal Atake” Lil Uzi Verta w numerze o dokładnie takim tytule.

21 słów tych nie wymierzył niby w nikogo konkretnego, chociaż w ostatnim czasie pojawiły się dwa kawałki zawierające to wyrażenie. Ostatni z nich to kolaboracja Lil Pumpa z Young Thugiem, którą w zeszłym tygodniu raper zapowiedział na swoim Instagramie. W zamieszczonym fragmencie wyrażenie pojawia się wielokrotnie… Singiel, w którego refrenie pojawia się „yessirskiii” wydali z kolei Doe Boy & Southside, co więcej podobnie jak w przypadku numeru Uziego wyrażenie jest również tytułem piosenki. No, z tą różnicą, że jest pisane przez jedno „i” na końcu.

Szanse na to, że 21 Savage otrzyma połowę zysków z tych kawałków jest prawdopodobne jak to, że Lil Baby za gościnną zwrotkę zgarniać będzie 100 tysięcy dolarów… Niemniej jednak będziemy o nim pamiętać za każdym razem, gdy ktoś odważy się do swojego tekstu wrzucić sami-wiecie-co.

fot. kadr z klipu „21 Savage x Metro Boomin – Runnin (Official Music Video)”, YouTube.com/21 Savage

Zostaw komentarz

Udostępnij
News
Poseł RP na liście Billboardu? To nie żart!
Song of the Vikings (My Mother Told Me)

Mamy w Polsce kilku raperów, którzy swoją popularnością potrafią się dobić do międzynarodowych zestawień. Bedoes, Quebonafide czy Taco Hemingway znajdywali się już wśród najpopularniejszych artystów na świecie, biorąc pod uwagę odsłuchy ze Spotify czy odsłony ich tekstów na Geniusie. Żaden jednak nie dostąpił zaszczytu znalezienia się na liście Billboardu. A poseł RP z ramienia Koalicji Obywatelskiej, Michał Gramatyka... już tak.

Felieton,Hip Hop
Czy nowy krążek Beteo będzie przełomowy dla reprezentanta SBM?

Od premiery "Nowego Popu" minęły już blisko 2 lata. Przez ten czas Beteo nowe rzeczy wypuszczał sporadycznie, ale już 30 października otrzymamy jego drugi legalny album – "Hoodie LP". Czy w jego karierze będzie to moment przełomowy?