Hip Hop,News

#Hot16Challenge2 wychodzi za granicę!

Klementyna Szczuka -
Hip Hop,News - - Dodane przez Klementyna Szczuka

#Hot16Challenge2 wychodzi za granicę!

Kiedy druga edycja #Hot16Challenge dopiero się rozkręcała, zastanawialiśmy się, szesnastki których zagranicznych raperów chcielibyśmy usłyszeć najbardziej. I choć żaden z nich jeszcze jej nie nagrał, wyzwanie zaczęli podejmować nie tylko polscy (choć z polskimi zaprzyjaźnieni) raperzy.

Właśnie zrobił to na przykład Yzomandias. Czeski raper został nominowany przez Żabsona, u którego pojawił się w „Elegancko”, kawałku, który promował „Internaziomala”. Kilka miesięcy temu ukazał się zresztą ich kolejny wspólny numer, „Půlnoc”. Od Yzomandiasa zaproszenia do wyzwania naturalnie poleciały do kolejnych raperów, a że jest on w Czechach bardzo popularny, mamy nadzieję, że i tam o akcji wkrótce będzie się głośno.

Kolejna (i to kobieca!) szesnastka należy do Alyony Alyony. Przedstawialiśmy ją jakiś czas temu, gdy wstąpiła do polskiego oddziału wytwórni Def Jam. Raperka z Ukrainy pracuje właśnie nad swoją kolejną płytą, a gdyby nie pandemia, zobaczylibyśmy ją w tym roku na OFF Festivalu. Savranenko warto obserwować – powoli zdobywa ona popularność, a interesują się nią również zagraniczne media.

Wcześniej jednak swoją zwrotkę nawinął powiązany z QueQuality Young Lungs – Kanadyjczyk, którego nominował PlanBe, i którego kojarzyć możecie na przykład z gościnnego występu w „Między Słowami” Quebonafide. Nominację przyjął już od niego Teddybear.

A wczoraj na kanał Fresh N Dope wleciała również zwrotka od pochodzącej z Nowego Jorku 2Wayz, której kawałki, na przykład „JUGG”, promowało także QueQuality.

Liczymy więc na to, że w zabawę zaangażuje się jeszcze więcej osób i odniesie ona jak największy sukces. No, i że dzięki choćby Yzomandiasowi, o #Hot16Challenge będzie mówiło się nie tylko w Polsce! Rozwój akcji możecie śledzić na przykład na Genius Polska.

fot. kadr z „Yzomandias #hot16challenge2”, YouTube.com/Milion+

Zostaw komentarz

Udostępnij
Felieton,Hip Hop
„Nie pytają Cię o imię, walczą z ostrym cieniem mgły” – Prezydent w swoim #hot16challenge opowiada naprawdę o wielkiej wojnie w uniwersum Naruto – Przeinterpretacja #6

Na przestrzeni tygodni pojawiło się już parę szesnastek, które były tak ochoczo oglądane, że licznik wyświetleń na YouTube zawiesił się. Bank rozbił jednak dopiero Prezydent Andrzej Duda, którego zwrotka została w pół doby odtworzona około 3 milionów razy. Przez większą jej część głowa państwa powtarza niczym mantrę zawarte w tytule artykułu zdanie. Internauci rozkładali ręce, ponieważ nie byli w stanie rozkminić, o co chodzi zarówno w tym wersie, jak i w całej zwrotce. Ale od czego macie nas. Trzeba przyznać, że znalezienie właściwego przekazu w tej szesnastce faktycznie nie należało do najłatwiejszych, ale po dokopaniu się odpowiednio głęboko, okazało się, że Prezydent przytacza historię Trzeciej Wojny Shinobi z uniwersum Naruto.

Hip Hop,News
„Tracił poczucie czasu i zapominał o jedzeniu”. Ariana Grande o Macu Millerze

Niedawno na serwisy streamingowe trafił piąty mixtape Maca Millera, "K.I.D.S." (2010), oraz wcześniej rozszerzona o dwa kawałki wersja "Circles", jego pierwszego pośmiertnego albumu. Malcolm muzyce był wyjątkowo oddany – na tyle, że ponad innymi potrzebami stała znajdowała się ona u niego na pierwszym miejscu. W ostatniej rozmowie z Zane'em Lowem Ariana Grande wspomniała o nawykach swojego byłego chłopaka związanych z pracą. Nikt w końcu nie był z nim tak blisko, jak ona. Para pomimo rozstania, przyjaźniła się.