Lifestyle

Jak będzie wyglądała matura 2021? Zebraliśmy wszystkie najważniejsze informacje!

Bartłomiej Szelewa -
Lifestyle - - Dodane przez Bartłomiej Szelewa

Jak będzie wyglądała matura 2021? Zebraliśmy wszystkie najważniejsze informacje!

Jeśli żałujecie, że w tym roku nie mogliście pójść na studniówkę, to właśnie jest ostatni moment, aby się do niej przygotować! Impreza z Matą już dziś o 19.00, a to oznacza również, że wielkimi krokami zbliża się matura 2021. Przez restrykcje związane z pandemią COVID-19 oczywiście będzie różniła się ona od egzaminów z poprzednich lat. Czym? Zebraliśmy dla Was najważniejsze informacje!

O maturze stale przypominają nam media oraz trwające obecnie próbne matury. Co najważniejsze, w 2021 przystąpienie do egzaminów na poziomie rozszerzonym nie jest obowiązkowe. Oznacza to większą swobodę przy wybieraniu rozszerzeń. Kolejną ulgą jest brak matur ustnych, podobnie jak miało to miejsce w ubiegłym roku. Będą mogli do niej przystąpić jednak absolwenci, którzy starają się o przyjęcie na uczelnię zagraniczną.

Okrojony został także materiał. Wiadomo, że z matematyki ograniczono wymagania dotyczące funkcji i graniastosłupów oraz w całości zredukowano te dotyczące brył obrotowych. Niestety, nie znamy konkretnie wszystkich zmian wprowadzonych przez rząd, ale wiemy, że przekrój wiedzy potrzebnej będzie zmniejszony o 20-30%.

Pamiętajcie także, że tekstem kultury oprócz lektur są także inne książki, obrazy, filmy, gry wideo i utwory muzyczne. W przypadku ciężkiego tematu możecie odwołać się więc do kawałka ulubionego rapera!

fot. Andrea Piacquadio /Pexels

Zostaw komentarz

Udostępnij
Rap
Pierwsza dama SBM w nowym labelu Małolata! Czy Zui w końcu się wybije?
Zui

Prawdopodobnie kojarzycie ją jako pierwszą damę SB Maffiji i byłą dziewczynę Białasa. Zui kilka lat temu usłyszeć można było na kawałkach reprezentantów labelu, ale pod jego szyldem wydała także trzy własne single: w 2017 nie najlepiej przyjęty "Zuigram" i "Wyluzui", a dwa lata później "Ring". Teraz po dłuższej przerwie artystka wraca do gry.

Lifestyle,Rap
Bez nich popkultura nie wyglądałaby tak samo. Kim są fotografowie raperów zza Oceanu?

Stacje telewizyjne kręcą o nich dokumenty, a raperzy i inni artyści odwiedzają ich wystawy – tak żyją amerykańscy fotografowie. W Ameryce są doceniani o wiele bardziej, niż ich koledzy po fachu w Polsce. Kogo zza Oceanu warto poznać?