Lifestyle

Jak Instagram może zmienić Twój punkt widzenia?

Mikołaj Michalak -
instagram
instagram
Lifestyle - - Dodane przez Mikołaj Michalak

Jak Instagram może zmienić Twój punkt widzenia?

Od jakiegoś czasu Instagram zaczął być postrzegany jako dość kontrowersyjna platforma. Kojarzony jest m.in. z wyidealizowanym życiem celebrytów czy zakłamaną rzeczywistością. Nie można jednak zapominać o profilach wartościowych. Tych, które inspirują, niosą przesłanie czy nadają kształt szeroko rozumianej sztuce nowoczesnej, choćby w postaci fotografii.

@arnold_daniel – street photography

Daniel Arnold jest postrzegany jako mistrz w swoim fachu. Publikuje regularnie m.in. w amerykańskim Vogue’u i New York Timesie. Dla innych fotografów jest wzorem do naśladowania, a jego konto na Instagramie obserwuje blisko trzysta tysięcy użytkowników z całego świata. Przeglądając profil Arnolda, dostrzegamy nagromadzenie sytuacji i zdarzeń, wobec których przeszlibyśmy obojętnie. Jednak w jego obiektywie nabierają one wyjątkowości i po prostu przyciągają naszą uwagę. Profil pełen ludzkich emocji oraz życia codziennego, czyli nic innego jak street photography. Dla osób niewtajemniczonych, street photography polega na fotografowaniu ludzi na „ulicy miasta”. Celem osoby robiącej zdjęcia nie jest uchwycenie kadru idealnego, w rozumieniu pięknej pozy modela, a ukazanie jego pełnej naturalności. Nikt inny nie opanował tej sztuki tak dobrze jak Daniel Arnold.

@karmagawa

Karmagawa to organizacja charytatywna, która dąży do poprawienia sytuacji na świecie. Poprzez własną działalność oraz organizację zbiórek wspierają oni nie tylko ubogich i potrzebujących, ale walczą także o środowisko naturalne. Tutaj z pomocą przyszedł Instagram, który stał się naturalnym medium nagłaśniającym działalność tej organizacji. Na ich profilu odnajdziemy ogrom informacji na temat zła i niesprawiedliwości, które dotykają ludzi oraz zwierząt. Poprzez taką aktywność łatwo uzmysłowić sobie skalę problemu, o którym tak często się teraz mówi w mediach oraz lepiej zrozumieć procesy zachodzące na drugim krańcu ziemi. Mimo drastycznych obrazków, już ponad milion osób zdecydowało się na obserwowanie działań podejmowanych na tym profilu. Ich działalność uzmysławia jak wiele jest wciąż do poprawy w naszym świecie oraz co możemy zrobić, aby się do tego przyczynić.

@dailyart_official

Dla wielu sztuka klasyczna w postaci obrazów wydaje się nudna i niepociągająca. Galerie sztuki kojarzą się ze stratą czasu. Dzieje się tak, ponieważ nie zawsze wiemy, na co patrzeć i co tak naprawdę jest w tych obrazach cennego. Wchodząc do Luwru czy innego muzeum, jesteśmy przytłoczeni tysiącami dzieł sztuki, które wydają się nieco podobne. Z pomocą przychodzi DailyArt. Profil, który codziennie podsuwa nam dawkę sztuki, która nas nie tylko nie zmęczy, ale także zainteresuje. Ciekawe opisy, które uzmysławiają nam wartość obrazu sprawiają, że zaczynamy rozumieć fenomen płócien oraz malarzy. Można powiedzieć, że dzięki @dailyart_official codziennie odbywamy małe podróże do galerii z najlepszymi przewodnikami, które nie zajmują dużo czasu, a znacznie poszerzają nasze horyzonty. A dla bardziej zainteresowanych – dostępna jest również aplikacja.

@_gralinska

Sztuka tatuażu cały czas jest niezwykle popularna. Każdy z nas ma przynajmniej jednego znajomego, który ma coś wytatuowane na swoim ciele. Tak jak w każdej dziedzinie życia, można to zrobić lepiej lub… gorzej. Małgorzata Gralińska robi to jednak bardzo dobrze. Jej prace w znaczący sposób różnią się od tego, co przychodzi nam na myśli, gdy myślimy o „dziarach”. Ten instagramowy profil nadaje tatuażom niezwykłej szlachetności, prawdopodobnie stając się przy tym dla wielu inspiracją. Poprzez pięknie wykonane zdjęcia oraz estetykę każdej pracy, ludzkie ciało zostaje sprowadzone do poziomu płótna dla czegoś znacznie większego.

Udostępnij
Gaming
Xbox Mini Fridge, czyli odpowiedź Microsoft na KFConsole!
Xbox Mini Fridge

Jako wieloletni gracz na konsoli Xbox nigdy w życiu nie spodziewałem się, że kiedykolwiek będę miał możliwość zakupu konsoli i lodówki w jednym. I w sumie miałem rację, ponieważ Xbox Mini Fridge, to po prostu zwykła, mała lodówka. Lecz trzeba przyznać, wygląda naprawdę obiecująco. Kto nie chciałby posiadać własnej lodówki w swoim zestawie gamingowym? Od tej pory już nigdy więcej nie będziemy musieli chodzić do kuchni, by wziąć z lodówki zimny napój – będziemy go mieli na wyciągnięcie ręki!

YouTube
Kamerzysta w więzieniu, a Ekipa wchodzi na giełdę – co słychać na polskim YouTubie?
kamerzysta w wiezieniu

Dekadę temu polski YouTube był pobłażliwie traktowaną „rozrywką dla dzieciaków”. Dzisiaj wiemy, że ta internetowa rzeczywistość kształtuje nasze życie. Może być źródłem pokaźnych dochodów (zapytajcie Friza) albo poważnych problemów (o czym boleśnie przekonał się kamerzysta w więzieniu).