TikTok

Jak nagrać viralowego tiktoka?

Julia Niedzielin -
jak nagrać viralowego tiktoka
jak nagrać viralowego tiktoka
TikTok - - Dodane przez Julia Niedzielin

Jak nagrać viralowego tiktoka?

Wiele osób zastanawia się, jak zrobić swój pierwszy filmik na TikToka. Algorytm aplikacji i jej działanie wyjaśniliśmy już TUTAJ. Teraz czas na przedstawienie tego, jak nagrać viralowego tiktoka. Jak stworzyć coś, co będzie się „oglądało”?

1. Zatrzymaj widza przed ekranem

Musisz zachęcić odbiorcę już pierwszymi sekundami tiktoka i wzbudzić w nim zainteresowanie. Filmik, który jest często scrollowany nie będzie promowany przez aplikację. Możesz zacząć jakąś ciekawą historię albo zrobić coś zabawnego. Wykonaj nagły, energiczny ruch lub wyraź silne emocje. To są bodźce, które przyciągają uwagę widza.

2. Użyj sounda, który jest teraz na topie

Fragmenty piosenek czy dialogi z filmów często stają się viralowym soundem na TikToku. Ważne jest to, aby obserwować, które z nich pojawiają się w Twoim #dlaciebie i na tej podstawie wybierać te najbardziej popularne. Użycie sounda w filmiku jest bardzo ważne, ponieważ dzięki temu aplikacja może dodatkowo podbijać danego tiktoka.

@internaziomale420

Dziękuję za tak niesamowity odbiór singla i nr 1 na spotify od ponad tygodnia! Tańczymy dalej #Szklanki ? @julkagizelska @bubusaudade

♬ Szklanki – Young Leosia

3. Korzystaj z efektów i napisów, które są dostępne podczas edycji tiktoka

Napisy wpływają na łatwy odbiór filmiku, a efekty zdecydowanie go urozmaicają. Ważne jest to, aby odbiorca nie nudził się podczas oglądania. Aby nie dopuścić do przewinięcia tiktoka, musisz zawrzeć w nim kilka ciekawych elementów. Napisy czy filtry sprawdzą się idealnie. Pamiętaj, że estetyka konkretnego filmiku także ma duży wpływ na to, czy użytkownik będzie go dalej oglądał.

4. Podtrzymaj napięcie

Puentę dobrze jest zawrzeć w ostatnich sekundach filmiku. Dzięki temu tiktok zostanie obejrzany w całości, co jest brane pod uwagę przez algorytm. Szansa na to zwiększa się także przy krótkich tiktokach. Jeśli chcemy nagrać viralowego tiktoka, najlepiej wybierać czas 15 lub 30 sekund. Dzięki temu istnieje małe prawdopodobieństwo, że oglądający się znudzi. Aplikacja ze względu na dużą ilość treści oraz twórców daje użytkownikom ogromną swobodę w dokonywaniu wyboru o tym, co chcą oglądać.

5. Stwórz ciekawe i płynne przejścia

Przejścia pomiędzy kadrami na TikToku są bardzo popularne, a przede wszystkim nietrudne do nauczenia. Edycja tiktoków w aplikacji jest naprawdę bardzo prosta i intuicyjna, dzięki czemu każdy może spróbować stworzyć własne oryginalne przejście. Magia transition polega na tym, że gdy jest ono dobrze zrobione, często jest docenione przez użytkowników. Królową transitions na polskim TikToku jest niezaprzeczalnie Wiktoria Jeleniewska, która opanowała tę umiejętność do perfekcji.

@jeleniewska

duet with @the_best_grammie ? such a good #transition ???❤️

Zostaw komentarz

Udostępnij
Rap
„Najwyższy poziom ekstazy” – Travis Scott zapowiada nowy album!
Travis Scott nowy album

Znajdą się tacy, którzy twierdzą, że Scott jest „ewidentnie przehajpowany”. Znajdą się również ci, którzy bez wahania powiedzą, że jest jednym z najwybitniejszych artystów naszych czasów. Niezależnie od tego, po której stronie stoicie, nie można odmówić mu tego, że wywołuje poruszenie. Po niemal trzech latach od wydania „Astroworld” Travis Scott zapowiada nowy album pt. „Utopia”.

Rap,Wywiad
Deadseraph. Jesteście na niego gotowi? [WYWIAD]
deadseraph

Jeden z aktualnie najciekawszych raperów i producentów z polskiego podziemia. Deadseraph zdobył rozgłos, łącząc ciężkie, metalowe brzmienie z trapem, choć ostatnio w swoich kawałkach czerpie przede wszystkim z najtisowej elektroniki. Jak trafił ze swoją muzyką na zagraniczny kanał Trash i jak doszło do jego współpracy z Kukonem?