Hip Hop,News

Jak „Widmo” stało się faktem: PRO8L3M wypuszcza drugi studyjny album

Izabela Smolińska -
Hip Hop,News - - Dodane przez Izabela Smolińska

Jak „Widmo” stało się faktem: PRO8L3M wypuszcza drugi studyjny album

Nowe wydawnictwo PRO8L3M ukaże się co prawda dopiero 1 marca, ale już teraz możecie zamówić je w preorderze. Poprawka: mogliście. Preorder (ściśle limitowany) w wersji deluxe wyprzedał się na pniu.

Dopiero co, spory komercyjny sukces – Top 20 najchętniej kupowanych płyt roku i Platynowy krążek – zaliczył mixtape „Ground Zero Mixtape”. Wyczekiwanie, że warszawski team znów wróci do studia, owszem, rozpoczęło się, ale chyba mało kto spodziewał się, że efekty pracy poznamy – w formie krążka – tak szybko, zwłaszcza że na „Ground Zero” czekaliśmy prawie dwa lata. Tymczasem „Widmo” stało się jawą. Chociaż nie, wciąż jeszcze jest widmem, bo wiadomo o nim niewiele. Okładka z autorskim zdjęciem Michała Kluska – zachwyca. Za grafiki odpowiadał, znany z pracy przy identyfikacji wizualnej projektów muzycznych, Darren Oorloff z Melbourne. Sama sesja zdjęciowa odbyła się natomiast w Pakistanie. Muzycy współpracowali przy niej z agencją SHOOTME.

View this post on Instagram

Dwie ważne daty – 24.01⚡01.03⚡

A post shared by PRO8L3M (@pro8l3m) on

Tematycznie płyta ma poruszać zagadnienia współczesnej cywilizacji i skupiać się na jej pułapkach, a także, na bardzo ostatnio gorącym, temacie środowiska. Jej główne pytanie ma koncentrować się wokół kwestii: dokąd zmierza świat.

Ruszamy z limitowanym preorderem naszego nowego LP pt. “Widmo”.Premiera zaplanowana jest na 1 marca, a zamawiając…

Opublikowany przez PRO8L3M Czwartek, 24 stycznia 2019

Link do preorderu znajdziecie tu. Krążek można zamówić z bonus trackiem i kartą klubową PRO8L3M (czymkolwiek ona jest – bo nie wiadomo jakie dokładnie przynosi profity). W bardzo limitowanej wersji deluxe natomiast dostępne były dwie opcje: 1. płyta, karta i wersja kasetowa nowego wydawnictwa; 2. płyta, karta i maska antysmogowa. – To wyjaśniło dlaczego przez ostatnie dni Oskar i Steez wrzucali na Instgram swoje zdjęcia w takich właśnie maskach.

Niestety, oba pakiety już się wyprzedały. 28 stycznia, w samo południe, do sprzedaży mają natomiast trafić bilety na trasę koncertową, która na przełomie marca i kwietnia będzie promować „Widmo”. 

Tracklista krążka na razie nie jest jeszcze znana. Tak jak i nazwiska ewentualnych gości. Kolejne informacje dotyczące płyty mają być odsłaniane stopniowo. Miejcie się więc na baczności.

fot. Widmo, PRO8L3M

Zostaw komentarz

Udostępnij
Streetwear
Wieloryby i gałki oczne: Naszyjniki, jakich jeszcze nie było

Japoński dom mody Comme Des Garçons znów zaskakuje groteską – zarówno pod względem designu, jak i ceny. Oto łańcuchy na szyję, obok których nie można przejść obojętnie. Nam osobiście trudno przychodzi wyobrazić sobie, że mielibyśmy je nosić. A Wy?

Streetwear
Kolekcja Supreme sprzedana za milion dolarów

Prawdopodobnie jedyna kompletna kolekcja deskorolkowych decków nowojorskiego brandu została wczoraj zlicytowana. Jak łatwo się domyślić – za bardzo konkretną kwotę.