Rap

Janusz Walczuk to właśnie Twój nowy idol

Michał Fitz -
Janusz Walczuk - Janusz Walczuk
Janusz Walczuk - Janusz Walczuk
Rap - - Dodane przez Michał Fitz

Janusz Walczuk to właśnie Twój nowy idol

Jakiś czas temu SBM Label rozpoczęło nietypową akcję promocyjną nowego krążka jednego ze swoich artystów. Otóż całość była niespodzianką. Słuchacze nie wiedzieli, czyją płytę oraz gadżety mogą zamówić. Wiadomo było tylko, że jest to album uczestnika SBM Starter. Podejrzewano więc głównie Lubina lub Szczyla, ale tajemniczym artystą nie okazał się żaden z nich. Jest nim Twój nowy idol.

Tajemniczy preorder naszego nowego artysty, uczestnika SBM Starter wciąż trwa. Tak długo, jak jego tożsamość pozostaje…

Posted by SBM Label on Wednesday, March 10, 2021

Chodziło bowiem o rapera, który udział w akcji brał jeszcze wcześniej, a konkretnie o Janusza Walczuka. Swoją pozycję w szeregach SBM umacniał już od jakiegoś czasu. Najpierw wrzucił nieźle przyjęty singiel pt. „Szary Blokk”, a potem popisał się kilkoma dobrymi zwrotkami na „Hotelu Maffija”. Zwieńczeniem jego postępów jest z pewnością pierwsze pełnoprawne wydawnictwo o wymownym tytule „Janusz Walczuk”, promowane singlem, który nazywa się, a jakżeby inaczej, „Janusz Walczuk”.

Singiel z pewnością zaskakuje, bo różni się od poprzednich, popularnych numerów z udziałem Walczuka. Mamy tu do czynienia z mieszanką rapu, popu i R&B. W efekcie kawałek brzmi bardzo przyjemnie, przypominając nieco kultowe hity z lat osiemdziesiątych. Całość ma jednak odpowiedni, nowoczesny sznyt, co tworzy z niego kapitalny materiał na radiowy szlagier. Tym bardziej, że jego liryka nie jest ani wymagająca, ani ciężka, ani też specjalnie ambitna. Ot, Janusz opowiada nieco o swoim życiu, bez fajerwerków tekstowych i technicznych. Do koncepcji numeru właśnie takie podejście pasowało idealnie, więc nie można uznać tego za minus. Czy dzięki temu numerowi Walczuk to już Wasz nowy idol?

fot. kadr z klipu „Janusz Walczuk – Janusz Walczuk”, YouTube.com/SBM Label

Zostaw komentarz

Udostępnij
Rap
„Ground Zero Mixtape” PRO8L3M-u. Przypominamy najfajniejszy styl sportowy
Ground Zero Mixtape

Zaraz wiosna i nowy projekt PRO8L3M-u. Duet właśnie wypuścił dwa single, w tym jeden z Brodką, a my w tym czasie obchodzimy kolejną, tym razem trzecią, rocznicę. „Ground Zero Mixtape” ukazał się dokładnie 16 marca 2018 roku.