Rap

Jay-Z sprzedaje ręcznie skręcane jointy! Cena? 50 dolarów za sztukę

Michał Szyndler -
Rap - - Dodane przez Michał Szyndler

Jay-Z sprzedaje ręcznie skręcane jointy! Cena? 50 dolarów za sztukę

„Artysta, Ikona, Miliarder” – tak o raperze pisał amerykański Forbes. Zaczynał od handlowania narkotykami, a w 1995 założył Roc-A-Fella Records, wytwórnię, która wydawała takich artystów jak Freeway czy Kanye West. Teraz, we współpracy z firmą Calvia, sprzedaje własną linię ręcznie skręcanych jointów.

Prawo narkotykowe w zakresie posiadania, używania i handlu konopiami jest w Stanach Zjednoczonych liberalne. W 15 ze stanów dozwolone jest rekreacyjne użycie, a w 16 innych marihuana została zdekryminalizowana. Wykorzystanie konopii w celach komercyjnych jest dozwolone niemal wszędzie tam, gdzie została ona zalegalizowana. Wynika z tego, że już ponad połowa stanów dopuszcza tego typu działalność na swoim obszarze. A w 2021 ich liczba może się zwiększyć.

Pierwszym raperem, który rozpoczął w Stanach biznes związany z konopiami był Berner. W 2010 roku stał się współzałożycielem Girl Scout Cookies (GSC), znanym obecnie jako Cookies. Zajmują się między innymi sprzedawaniem różnych rodzajów suszu, produktów pochodzenia konopnego i ubrań. Swoją konopną działalność prowadzi również Snoop Dogg. W ofercie Leafs by Snoop poza suszem dostępne są również słodycze z dodatkiem konopii. W branży siedzą także Wiz Khalifa, 2 Chainz, Lil Wayne i Drake.

Kosztujący 50 dolarów joint Jaya-Z dostępny jest pod nazwą „OG Handroll”. Jego wysoka cena bierze się z tego, że produkcja „inspirowana jest luksusowymi cygarami, podczas zwijania wprowadzając dodatkowo odpowiednią technikę, która sprawia, że cały joint będzie palił się równomiernie”. A przynajmniej tak twierdzi producent. Czy ceny Jaya-Z mają uzasadnienie, a jego biznes utrzyma się na rynku? Czas pokaże.

fot. kadr z klipu „JAY-Z – Big Pimpin’ ft. UGK”, YouTube.com/JayZ

Zostaw komentarz

Udostępnij
Hip Hop,News
Kali, Słoń, Kid Cudi… Mnóstwo premier dziś, więc pomożemy Wam je ogarnąć!
YouTube.com

Od czego w końcu macie dobrego wujka skrr.pl, prawda? Z dobrą muzyką trzeba być na bieżąco.

Rap
PODSUMOWANIE 2020: Jak kobiecy rap radził sobie w Polsce?
kobiecy rap 2020 polska

Mimo, że polski hip-hop w tym roku nie należał jeszcze do kobiet, na pewno jest w nim dla nich coraz więcej miejsca, zwłaszcza, że granica między popem a rapem zaczęła się coraz bardziej zacierać. Ale poza tym, że kierunek artystyczny zmieniły Margaret i MaRina, z podziemia wydostało się parę obiecujących, ulicznych raperek. Powrót zaliczyła też Rena.