Hip Hop,News

Jay-Z wyprodukuje dla Netflixa film kryminalny

Michał Fitz -
Hip Hop,News - - Dodane przez Michał Fitz

Jay-Z wyprodukuje dla Netflixa film kryminalny

Jay-Z jest oczywiście przede wszystkim legendą rapu, ale w ostatnich latach już bardziej można go nazwać przedsiębiorcą. Całkiem niedawno został z resztą pierwszym raperem, który osiągnął status miliardera. Pieniądze, które posiada, pozwalają mu teraz na angażowanie się w bardzo duże projekty. Najnowszym z nich jest produkcja filmu kryminalnego dla Netflixa.

Jak podaje m. in. Complex, serial będzie nosił tytuł „The Harder They Fall”. Główny bohater, Nat Love (w tej roli Jonathan Majors), dowiaduje się, że morderca jego rodziców wyszedł z więzienia. Nat, jak łatwo się domyślić, planuje zemstę. Co oczywiste przy takim backgroundzie, ważną częścią filmu ma być soundtrack. Według osób pracujących nad tą produkcją, ma on nawet delikatnie przypominać w kwestii muzycznej „Wielkiego Gatsby’ego”.

Warto dodać, że nie jest to pierwsza w historii współpraca Netflixa z przedstawicielami kultury hip-hopowej. Kilka lat temu scenariusz do serialu „The Get Down” współtworzył Nas, ale tamta produkcja była bezpośrednio związana z rapem. Stacja ta wyprodukowała już także serie dokumentalne związane z hip-hopem, „Rapture” i „Defiant Ones”.

Jeszcze wcześniej, ale już nie we współpracy z Netflixem, swoje pierwsze kroki w tym biznesie stawiał 50 Cent. Jest on producentem serialu „Power”, którego nakręcono już 5 sezonów. Czyżby Jay pozazdrościł? Biorąc pod uwagę jego zmysł do interesów i kreatywność, pewnie zrobi to najlepiej.

fot. kadr z filmu „Jay-Z and Dean Baquet, in Conversation”, YouTube.com/TheNewYorkTimes

Zostaw komentarz

Udostępnij
Hip Hop,News
A$AP Rocky oskarżony! Zarzut o napaść, areszt do rozprawy

Po tygodniach zdawkowych informacji, nareszcie doczekaliśmy się konkretów - A$AP Rocky został oskarżony. W tej sytuacji pewne jest, że posiedzi w areszcie jeszcze dłużej, konkretniej - do rozprawy - ale jej daty jeszcze nie ustalono. Pełne oświadczenie prokuratury możecie przeczytać TU.

Felieton,Hip Hop
Nowa płyta Taco? Dla mnie tak po japońsku

24 lipca, czyli dokładnie 43 lata temu, na świat przyszedł Jacek Graniecki. Jednak ten felieton nie będzie o TDFie. Główne pytanie, które krążyło wczoraj od rana to: "Wyszedł nowy Taco, słyszałeś nowego Taco?". Pan Hemingway po raz kolejny zaskoczył i postanowił niespodziewanie wrzucić do sieci swój nowy projekt "Pocztówka z WWA, Lato ’19". Czy w kwestii wyświetleń przebije (a może już przebił?) duet Mr. Polska i Malik Montana?