Hip Hop,News

Jedni z pionierów warszawskiego hip-hopu wracają z albumem… nagranym 20 lat temu

Kajetan Szewczyk -
Hip Hop,News - - Dodane przez Kajetan Szewczyk

Jedni z pionierów warszawskiego hip-hopu wracają z albumem… nagranym 20 lat temu

Jeśli myślicie, że „Lost Tapes” Nasa to szczyt wydawania rzeczy archiwalnych, zapomnijcie – Trials X, jedni z pionierów warszawskiej sceny, wracają z albumem nagranym w 1998 roku! To pierwsza taka sytuacja w historii polskiego hip-hopu, kiedy zarówno starzy, jak i młodzi, słuchacze będą mogli posłuchać całego albumu sprzed lat po raz pierwszy w tym samym momencie. Raczej obejdzie się bez tekstów typu „gimby nie znają” czy boriksonowego, niesamowicie zaraźliwego „robili cię na druuutach”. Mocy starej szkoły doświadczymy wszyscy w tym samym momencie.

Ale żeby jednak wprowadzić nieobeznanych w temat, trochę słów o Trials X się należy. W 1995 roku wydali płytę „Prawda, Cel, Przesłanie” i choć możecie jej nie znać, to są większe szanse, że znacie zwrot „czuję się lepiej, jak jest ładna pogoda”. To pierwszy wers refrenu z najbardziej znanego utworu Trialsów:

Do tego kawałka nawiązywali m. in. Pezet, Warszafski Deszcz czy Molesta Ewenement. Warszawscy zawodnicy dobrze pamiętają swoje korzenie. Nawiązywał do niego również Platoon – autor oryginału – którego ostatnio mogliśmy usłyszeć w 2011 roku w remiksie „A pamiętasz jak?” DJa 600 V.

Jednak dopiero teraz, a dokładnie 31. sierpnia, dostaniemy drugi album grupy, który nagrano w 1998 roku. Niezły skok w przeszłość, spodziewamy się wielu zaskoczeń – zwłaszcza, że materiał realizowano w domu na czterośladowym magnetofonie kasetowym! Tymczasem możecie sprawdzić promomix albumu „Experyment”:

fot. WikipediaCC/TerazAlboNigdy/Wywiad dla Raputacji

Zostaw komentarz

Udostępnij
Hip Hop,News
A$AP Rocky wrócił do USA, ale wyrok jeszcze nie zapadł

Słuchacze odetchnęli z ulgą, kiedy Donald Trump poinformował, że Flacko wraca do USA. Jednak jest to spowodowane raczej dobrą wolą szwedzkiego wymiaru sprawiedliwości niż realnym powodem do radości, bo wyrok w sprawie rapera jeszcze nie zapadł. W tym momencie nie możemy być niczego pewni, choć dzieje się mniej więcej to, co przewidywałem jakiś czas temu - po rozpatrzeniu wszystkich "za" i "przeciw" prokuratura dała za wygraną, a Rocky w podzięce nie wytoczy procesu o odszkodowanie.

Hip Hop,News
Potęga virala! Dzięki jednemu wideo współpracuje z Meek Millem i Timbalandem!

Takie sytuacje sprawiają, że młodzi raperzy z ochotą garną się do klawiatury, a młodzi producenci do klawiszy i padów - Trizzy Track - zapamiętajcie tę ksywę. To właśnie ten jegomość udostępnił w sieci wideo, na którym widać jego szalone skillsy. Nie trzeba było długo czekać, a filmik stał się viralem, który dostrzegł najpierw Meek Mill, a potem legendarny Timbaland. Możecie być pewni, że "prod. Trizzy Track" będziecie widzieć coraz częściej i zawsze będziecie z tego powodu zadowoleni!