Hip Hop,News

„Jeśli mielibyśmy nawijać z Nasem i KRS-One’m na bicie z 808, to zniszczyłbym ich” – Który raper jest taki pewny siebie?

Michał Fitz -
Hip Hop,News - - Dodane przez Michał Fitz

„Jeśli mielibyśmy nawijać z Nasem i KRS-One’m na bicie z 808, to zniszczyłbym ich” – Który raper jest taki pewny siebie?

Choć wojenka między przedstawicielami trueschoolu i newschoolu już od jakiegoś czasu przygasa, a artyści zaczęli między sobą kolaborować, nie sposób nie stwierdzić, że jedni raperzy lepiej odnajdują się na klasycznych podkładach, a inni na bardziej nowoczesnych. Niektórzy idą z tym stwierdzeniem dużo dalej, wyciągając bardzo śmiałe wnioski. Takimi pochwalił się chociażby Waka Flocka Flame.

Wyżej wymieniony raper ostatnimi czasy nieco przygasł artystycznie, ale kilka dobrych lat temu był jednym z głównym przedstawicieli nowej fali, a zasłynął głównie ze swoich niezwykle charakterystycznych adlibów. W zeszłym miesiącu znów zrobiło się o nim głośno, kiedy przyznał w jednym z wywiadów, że jest łakiem i tak naprawdę nie ma wielkiego skilla, a jedynie potrafił obrócić to na swoją korzyść. Z kolei w późniejszej rozmowie z Rap-Up TV przyznał, że w tamtej wypowiedzi użył specjalnej zagrywki psychologicznej, a tak naprawdę uważa, że jest w stanie równać się ze swoimi idolami, choć tylko w konkretnych warunkach.

Bądźmy szczerzy, jeśli ja, Nas i KRS-One wejdziemy na klasyczny podkład, kto rzuci najsłabszą zwrotkę? No ja, jestem realistą. Jednak jeśli mielibyśmy nawijać z Nasem i KRS-One’m na bicie z 808, to zniszczyłbym ich. Wtedy wygrywam. Nikt nie potrafi rapować w moim świecie. Nikt.

Chętnie usłyszelibyśmy zatem wspólny kawałek całej trójki. Waka faktycznie mógłby wypaść na nim najlepiej, ale przede wszystkim dlatego, że na bitach typu 808 nawijał zdecydowanie częściej, niż Nas i KRS-One razem wzięci. Czy w takim razie powyższej dwójce będzie dane spróbować pobić pewnego siebie Flame’a? Nie chcielibyśmy niepotrzebnego beefu między tymi raperami, ale może wyszedłby z tego fajny #808challenge?

fot. kadr z klipu „Młody ft. KRS-One – Puste podwórka | LEKCJA WOS-U”, Youtube.com/MaxFloRecTV

Zostaw komentarz

Udostępnij
Hip Hop,News
Post Malone zagrał koncert, mimo epidemii

W momencie, w którym w większości krajów wszyscy ograniczają wyjścia i kontakty z ludźmi do minimum, a wszelkie imprezy i wydarzenia zostają odwoływane... Post Malone zagrał koncert w Denver, w stanie Kolorado.

Felieton,Hip Hop
Da Vosk Docta – doktor, który leczy duszę
Czeluść Festiwal 2018

W piątkowy wieczór warszawska Patelnia ma się świetnie. Idealnie rozgrzana, czeka na wysyp odurzonych, nie tylko smogiem, przechodniów. Rozległe, ciemnoszare schody żwawo wypluwają ludzi – przenoszą ich w alternatywną, weekendową rzeczywistość. To właśnie tutaj, w samym centrum Warszawy,  jestem trybikiem w wielkiej machinie stolicy. Dobrze mi z tym, kiedy w słuchawkach wybrzmiewają kawałki autorstwa młodego, nowatorskiego producenta muzycznego z Wrocławia – Da Vosk Docty. W swoim albumie Prototype, artysta wprowadza nas w świat neurotycznego, tętniącego życiem miasta.