Hip Hop,News

Jesteście zestresowani? Snoop Dogg ma dla Was idealną piosenkę!

Klementyna Szczuka -
Hip Hop,News - - Dodane przez Klementyna Szczuka

Jesteście zestresowani? Snoop Dogg ma dla Was idealną piosenkę!

Ostatni czas dla Snoopa z pewnością nie był łatwy. Niedość, że pandemia i spowodowany przez nią lockdown nie są sprzyjające, to 6ix9ine właśnie postanowił oskarżyć rapera o zdradę żony. I akurat w zeszłym tygodniu Snoop Dogg wrzucił na swojego Instagrama wideo, na którym odstresowuje się, słuchając w zaparkowanym samochodzie soundtracku z „Krainy Lodu”. Nagranie zdobyło już milion wyświetleń. Nic w tym zresztą dziwnego, bo wydawałoby się przecież, że Snoop mógłby wybrać zupełnie inny kawałek, aby pochillować…

Tym czasem na trwającym minutę filmie z głośników wybrzmiewa „Let It Go”, a po dłuższej chwili Snoop mówi:

Musiałem usiąść w samochodzie i posłuchać tego gówna, stary (…) Niedługo wyjdziemy na zewnątrz

O wideo zaczęto mówić na Twitterze i odpowiedziała na nie sama Idina Menzel, która wcieliła się w rolę Elsy i wykonała słynną piosenkę. Aktorka udostępniła nagranie podobne do rapera, z tym, że zamiast do filmowego hitu, buja się do jednego z klasyków Snoopa i Pharrella Williamsa, czyli „Drop It Like It’s Hot”. Na koniec – analogicznie – nawiązała do słów Dogga oraz jego hitu.

„Like you said, Snoop, we can all just drop it like it’s hot”. A teraz robimy sobie przerwę – musimy na chwilę odpuścić.

fot. kadr z klipu „Snoop Dogg – Countdown (feat. Swizz Beatz) (Official Video)”, YouTube.com/SnoopDoggTV

Zostaw komentarz

Udostępnij
Felieton,Hip Hop
Metro Boomin want some more… 4 oryginalne tagi producenckie i ich genezy

Dzięki nim od razu wiemy, kto odpowiada za dany bit. To ważne, bo w końcu to od producenta w dużym stopniu zależy, jak wypadnie kawałek. Tagi, czyli frazy lub instrumentalne zabiegi (four-count Pharrella Williamsa!), jakie stosuje się zwykle na początku utworu, często są ikoniczne i łatwo jest skojarzyć je z autorskim stylem producenta, do którego należą. Gdy ostatnio wspominałam o Lil Waynie, który myślał, że w "Wheezy outta here!" wywołuje go Future, przytoczyłam historię klasycznego "If Young Metro don't trust you, I'm gon' shoot you". To jednak nie jedyny tag, któremu warto się przyjrzeć.

Felieton,Hip Hop
„Biały i młody” Bedoesa to opowieść o drodze do zostania wybitnym pizzermanem z własnym lokalem – Przeinterpretacja #7

Obecna stylówka Bedoesa nieco różni się od tej, którą prezentował nam przy okazji swojego debiutanckiego albumu "Aby Śmierć Miała Znaczenie". Wtedy mieliśmy bowiem do czynienia z dziarskim, butnym i całkiem bezczelnym młodzieńcem. Choć na pierwszy rzut ucha jego ówczesne przeboje były o zabawie, pannach i narkotykach, już wtedy niosły bardzo ważny przekaz, choć nie uniwersalny. Jak się okazuje, "Biały i młody" jest na przykład pełen wskazówek dla młodych adeptów gastronomii, bo opowiada o perypetiach kariery pizzermana.