Lifestyle

Joe Biden zwyciężył! Środowisko komentuje, a my przybliżamy tragiczną historię Prezydenta

Klementyna Szczuka -
Lifestyle - - Dodane przez Klementyna Szczuka

Joe Biden zwyciężył! Środowisko komentuje, a my przybliżamy tragiczną historię Prezydenta

To już pewne. Joe Biden wygrał wybory, a Kamala Harris została pierwszą kobietą i Afroamerykanką na stanowisku wiceprezydenta. Choć społeczeństwo jest podzielone, znaczna większość, również środowiska hip-hopowego, jest bardzo zadowolona z wyników.

Donalda Trumpa wspierali m.in. 50 Cent, Lil Wayne i Lil Pump. Ten drugi niedawno nawet się z nim spotkał, aby porozmawiać o kwestiach dotyczących Black Community. Zwolennicy byłego prezydenta do zwycięstwa oponenta jeszcze się nie odnieśli, ale za to radość za pośrednictwem social mediów wyrazili choćby Cardi B, Megan Thee Stallion, Lil Yachty, Migos, Snoop Dogg, Scarface czy Kurtis Blow, a YG przypomniał z tej okazji swój kawałek „FDT (Fu*k Donald Trump)”, na którym udzielił się Nipsey Hussle, i który ukazał się na albumie „Still Brazy” w 2016 roku. Wybrzmiał on zresztą przed Białym Domem tuż po ogłoszeniu wygranej Demokrata.

Biden jest przeciwieństwem Trumpa. Różnią ich nie tylko poglądy, ale także życiowe doświadczenia i poziom empatii. Nowy prezydent za chwilę skończy 78 lat, a początki jego kariery nie były proste. Mimo, że urodził się w zamożnej rodzinie w Pensylwanii, z powodu oszustwa wspólnika, którego ofiarą padł jego ojciec, sprzedawca jachtów, stracili dużo pieniędzy. Przyszły polityk studiował aż trzy kierunki – politologię, historię i prawo, do którego namówiła go dziewczyna i pierwsza żona – nie był jednak najlepszym studentem.

25-letni Joe Biden (1967), Twitter

Po zakończeniu edukacji Biden przez dwa lata reprezentował Partię Demokratyczną w Radzie Hrabstwa Newcastle. Następnie został piątym w historii najmłodszym senatorem Stanów Zjednoczonych i sprawującym ten urząd najdłużej w stanie Delaware, bo aż z sześciokrotną elekcją. Prawie jednak by się tak nie stało, ponieważ chwilę przed tym, jak miał objąć to stanowisko po raz pierwszy, stracił w wypadku swoją żonę, Neilię Hunter, i roczną córkę, Naomi. Polityk rozważał popełnienie samobójstwa, ale rodzina kazała mu się nie poddawać. Miał zresztą jeszcze dwóch synów – Beau i Roberta. Dwa i pół roku później jego brat umówił go na randkę w ciemno z Jill Jacobs, obecną Pierwszą Damą Ameryki.

Co ciekawe, w wyborach prezydenckich Biden startował wcześniej dwukrotnie. Najpierw w tych w 1988, z których się wycofał po tym, jak nieumyślnie dopuścił się plagiatu, a następnie dwadzieścia lat późnej. Choć jego poparcie wyniosło wtedy mniej niż 1%, zaimponował Barackowi Obamie swoją wiedzą, dzięki czemu ten postanowił wybrać go na wiceprezydenta.

fot. OLIVIER DOULIERY/AFP / Getty Images

Zostaw komentarz

Udostępnij
Felieton
„Gambit królowej” – historia o szachach, którą bardzo chcemy poznać

23 października miała miejsce premiera siedmioodcinkowego miniserialu Netflixa. „The Queen’s Gambit” to produkcja bazująca na powieści Waltera Tevisa z 1983 roku o tym samym tytule. Opowiada o karierze szachowej i trudnym dorastaniu Beth Harmon, w którą wciela się świetna Anya Taylor-Joy, znana m.in. z roli w „Split”. W obsadzie znalazł się również polski aktor – Marcin Dorociński.

Hip Hop,News
Jongmen startuje z kontrowersyjnym #lockdownchallenge. Czy to na pewno dobry pomysł?
HEAVYWEIGHT (KIZO X JONGMEN X BONUS RPK) - SPORTPLUS (Prod. APmg)

Pandemia koronawirusa doprowadziła do wielu, głównie negatywnych, skutków, ale całe szczęście ktoś potrafił obrócić to w pozytywy. Mowa oczywiście o Solarze, który w jej dobie odpalił charytatywne #Hot16Challenge2. Akcja ostatecznie zebrała prawie 4 miliony złotych na pomoc służbie zdrowia i zakończyła się gigantycznym sukcesem. Teraz, w obliczu drugiej fali wirusa, nadchodzi kolejne muzyczne wyzwanie. Jongmen uruchomił #lockdownchallenge.