Rap

Jongmen wreszcie muzycznie odpowiada Sobocie!

Michał Fitz -
JONGMEN - DO SPODU
JONGMEN - DO SPODU
Rap - - Dodane przez Michał Fitz

Jongmen wreszcie muzycznie odpowiada Sobocie!

Konflikt między Sobotą a Jongmenem ciągnie się już w zasadzie od roku, a jego końca nie widać i tak. Panowie najpierw długo strzelali do siebie w social mediach, ale przyszedł też wreszcie czas na muzyczne rozwiązanie sprawy. Swojego shotguna odpalił wczoraj Jongmen

Już wcześniej do sprawy bardzo ambitnie podszedł Sobota, bo wydał cały album na ten temat. „Homo Sum” jest bowiem w całości zbiorem dissów lub innych numerów, traktujących o sprawie zaistniałej afery. Skoro Jongmen milczał w trakcie promocji tej płyty i wydawania umieszczonych na niej singli, a także nie reagował bezpośrednio po jej wydaniu, wydawało się, że na numery Soboty już nie odpowie. Jak się okazuje, w tym czasie szykował swój diss, który wczoraj ujrzał światło dzienne.

Już po kilku pierwszych wersach słychać, że emocje w Jongmenie aż bulgotały, ponieważ jest to niezwykle agresywny kawałek. To potwierdzają też liczne wyzwiska i obelgi, które stanowią w zasadzie połowę tekstu. Całość brzmi niezwykle ostro i zdecydowanie, co sprawia, że mamy do czynienia z całkiem niezłym numerem. Problem jednak w tym, że próżno szukać tu konkretnych argumentów, które potwierdzałyby, że Jongmen faktycznie ma rację. Powoli przestajemy już wierzyć, że takowe kiedykolwiek otrzymamy, a konflikt, nie ważne czy na Instagramie czy w muzyce, opierać się będzie tylko na pustych wyzwiskach. Szkoda.

Warto nadmienić, że w zasadzie godzinę później Sobota opublikował kawałek, który jednak nie jest odpowiedzią na diss. Raper wraz ze swoimi kolegami nagrał numer o wymownym tytule „Murem za Sobotą”, w którym również próżno szukać jakichś konkretnych argumentów, a wersy traktują głównie o lojalności względem szczecińskiego artysty.

fot. kadr z klipu „JONGMEN – DO SPODU”, YouTube.com/HEAVYWEIGHT PROJECT

Zostaw komentarz

Udostępnij
YouTube
Pranki telefoniczne nie są tak śmieszne, jak się wydają
Twój najgorszy dzień w pracy

Ostatnio znany ze swojej działalności na YouTube Gargamel opublikował film "Twój NAJGORSZY dzień w PRACY", w którym skrytykował innych youtuberów. Tym razem oberwało się Blowkowi, BrzozaTV, LukasTV, Stuu, Blonskiemu i tiktokerowi M1kekor. Wytknął im uprzykrzanie życia osobom, które pracują w sklepach, restauracjach lub w komunikacji miejskiej, co uznał za absurdalne. Gargamel jednak pominął jedną rzecz, która również potrafi zdenerwować wielu pracowników.

Rap
OIO, WRR… Podsumowujemy ostatnie premiery, obok których trudno przejść obojętnie
oio wrr

Dużo się dzieje. Zapowiedziany w tym tygodniu "Dramat" Kukona to nie jedyny album, na który z niecierpliwością czekamy. Właśnie poznaliśmy szczegóły "Fight Clubu" PRO8L3M-u i zarówno obok jego konceptu, jak i tracklisty trudno przejść obojętnie. Są też nowości nie od jednej, a od dwóch rapowych supergrup, OIO i WRR.