Hip Hop,News

Kafar ostro o Jędkerze: „Człowiek”, który był moim idolem i wzorem upadł tak nisko

Michał Fitz -
Hip Hop,News - - Dodane przez Michał Fitz

Kafar ostro o Jędkerze: „Człowiek”, który był moim idolem i wzorem upadł tak nisko

Przedstawiciele starej szkoły rapu zwykli rozwiązywać swoje problemy prywatnie, w kuluarach lub przez telefon, ewentualnie decydowali się na muzyczny beef. Rozwój technologii doprowadził jednak do tego, że coraz częściej stawiają na internetowe przepychanki, o które przecież prędzej moglibyśmy posądzić młodych. Kilka tygodni temu byliśmy świadkami kłótni między Kacprem HTA a Kalim, a teraz internetową wojenkę wypowiedział Kafar. Strzały poszły w kierunku Jędkera.

Członek ZIP Składu, któremu, mówiąc bardzo delikatnie, ostatnimi czasy się nie powodzi, zdecydował się na szczery wpis. Zdradził, że znajduje się w t sytuacji, w której walczy nawet o jedzenie, a jego reputacja została zniszczona przez pewne osoby. Zapowiedział też, że napisze książkę, w której tych właśnie konkretnych ludzi nie zamierza oszczędzać. Wpis wstrząsnął Kafarem na tyle, że ten postanowił odpowiedzieć własnym. Trudno nie przyznać racji reprezentantowi Dixon37.

Należy tylko zastanowić się, czy nakręcanie takiej dyskusji ma sens. Wypowiedź Jędkera, choć na pewno mogła wywołać skrajne emocje, powinna raczej przejść bez echa, bo to po prostu wywód z gatunku tych, na które najlepiej nie odpowiadać wcale. Kafar, choć oczywiście punktuje celnie, robi to niepotrzebnie. Miejmy nadzieję, że nie po to, by narobić wokół siebie nieco więcej szumu przed zbliżającą się płytą, bo wierzymy, że trzecia część „Panaceum” sama obroni się muzycznie, a jej sprzedaży nie trzeba będzie nakręcać aferkami.

fot. kadr z klipu „Kafar x Rest – Czarne słońce”, YouTube.com/StepRecords

Zostaw komentarz

Udostępnij
Hip Hop,News
Białas wrócił! Zamiast płyty – film!

31 stycznia Torwar wypełnił się po brzegi z okazji SB FFestivalu vol. 4. Koncerty rozpoczęli przedstawiciele SBM STARTER, a następnie na scenie pojawili się: OKI, DEYS, MAJOR SPZ, SZPAKU, MOLI, KACPERCZYK, BETEO, ADI NOWAK, MATA, WHITE2115, JAN-RAPOWANIE, SOLAR, BIAŁAS i BEDOES+2115. Całe wydarzenie zostało podsumowane o godzinie 00.00 poprzez SBM SHOWCASE.

Hip Hop,News
Ludacris podarował 75 tys. dolarów szkole muzycznej! „To dla mnie bardzo ważne”

DaBaby oraz Joyner Lucas wspierali samotne matki, 21 Savage zorganizował świąteczny obiad dla 300 rodzin, G-Eazy zafundował swoim fanom kolację, a Post Malone o podobnej wartości zostawił napiwek w jednej z restauracji. Jednak to Ludacris ofiarował datek w najbliższej mu dziedzinie. Raper niespodziewanie podarował 75 tysięcy dolarów Hialeah-Miami Lakes Senior High School w Południowej Florydzie, którą odwiedził w środę, a pieniądze zostały przekazane na sprzęt muzyczny i instrumenty.