Hip Hop,News

Kali, Słoń, Kid Cudi… Mnóstwo premier dziś, więc pomożemy Wam je ogarnąć!

Michał Fitz -
YouTube.com
YouTube.com
Hip Hop,News - - Dodane przez Michał Fitz

Kali, Słoń, Kid Cudi… Mnóstwo premier dziś, więc pomożemy Wam je ogarnąć!

Od czego w końcu macie dobrego wujka skrr.pl, prawda? Z dobrą muzyką trzeba być na bieżąco.

Polska

Dziś na przykład premierę miała ostatnia płyta Kalego przed przerwą o bliżej nieokreślonej długości. Duet z Majorem SPZ to spora dawka antysystemowego przekazu ubranego w eksperymentalne i świeże brzmienia, za które zresztą raperom już się oberwało od bardziej truskulowych fanów. Tym nie należy się jednak zniechęcać, bo album zapowiada się ciekawie, również ze względu na gości, bo na krążku znajdziemy chociażby Kabe czy Żabsona.

W podobnie bezkompromisowym, ale jednak całkiem innym kierunku poszedł też Słoń, który wydaje dzisiaj swoją dziesiątą płytę pt. „Redrum”. Na niej też znajdziemy sporo antysystemowego przekazu, ale przede wszystkim multum punchline’ów, które jednocześnie nas rozbawią i obrzydzą. Jak zwykle zresztą, bo to Wojtek w najlepszym wydaniu.

Na tym nie koniec, bo dzień wydań względnie starej gwardii polskiego rapu uzupełnia „Haos 2”. Pierwsza część tego wydawnictwa to niemalże klasyk gatunku, a dla niektórych pewnie bezdyskusyjny. Czy sequel będzie w stanie nawiązać jakością do swojego poprzednika? Warto to sprawdzić.

Oprócz powyższych od dziś sprawdzać możecie też cały album „Heavyweight”, który stworzony został przez trio: Jongmen, Kizo i Bonus RPK. Pomimo odsiadki tego trzeciego, kilka jego zwrotek znalazło się na albumie, a inne numery zostały uzupełnione przez gości takich jak np. Kabe. W aucie, tym bardziej takim z trybem sportplus na pewno będzie dobrze bujało.

USA

Nowy „Haos” to nie jedyna kontynuacja, która tego dnia wychodzi. Kid Cudi wydaje bowiem swoje „Man On The Moon III”, którym również będzie próbował dorównać poprzednim, bardzo dobrze przyjętym częściom, które zresztą sprawiły, że raper jest postrzegany właśnie w taki sposób. Czy trójka zachwyci jego zatwardziałych fanów, którzy zakochali się w poprzednich dwóch albumach?

Kontynuować nie ma za to czego Jack Harlow, bo jego kariera dopiero się rozpoczyna, ale raper zamierza zrobić to z wysokiego „C” debiutując swoim „That’s What They All Say”. Warto sprawdzić, czy aby nie każdy z 15 znajdujących się na płycie numerów nie ma potencjału na bycie takim hitem jak „What’s Poppin”.

fot. materiały prasowe

Zostaw komentarz

Udostępnij
Felieton,Hip Hop
Polski Travis Scott? A byłeś kiedyś na koncercie Żabsona?
Instagram.com

"To nie kopie, a porównania są naszym problemem" – nawijał w swojej wybitnie dobrze przyjętej, gorącej szesnastce Young Igi, któremu co rusz zarzuca się bycie polskim Young Thugiem. My się z tymi słowami w pełni zgadzamy, bo proces twórczy jest zależny od inspiracji, co nie oznacza od razu kopiowania. Ani tego, że artystów nie można porównywać pod innymi względami, niż te stricte muzyczne, tym bardziej jeśli nie jest to zarzut, a naprawdę spory komplement.

Rap
Jay-Z sprzedaje ręcznie skręcane jointy! Cena? 50 dolarów za sztukę

„Artysta, Ikona, Miliarder” – tak o raperze pisał amerykański Forbes. Zaczynał od handlowania narkotykami, a w 1995 założył Roc-A-Fella Records, wytwórnię, która wydawała takich artystów jak Freeway czy Kanye West. Teraz, we współpracy z firmą Calvia, sprzedaje własną linię ręcznie skręcanych jointów.