Hip Hop,News

Kanye West: Diabeł zabrał wszystkich producentów, muzyków, projektantów

Klementyna Szczuka -
Hip Hop,News - - Dodane przez Klementyna Szczuka

Kanye West: Diabeł zabrał wszystkich producentów, muzyków, projektantów

O tym, że hip-hop jest muzyką diabła, Kanye West mówił już kilka miesięcy temu, przed wydaniem długo oczekiwanego „Jesus Is King”. Teraz West poszedł o krok dalej i na jednym z wystąpień w ramach Sunday Service stwierdził, że… podpisywanie kontraktów jest jak sprzedawanie swojej duszy. Same kontrakty zaś często zakazują artystom wypowiadania imienia Jezusa.

Bóg wykorzystuje nas, aby pokazać, że jest lepszy od Diabła (…) Diabeł zabrał wszystkich producentów, muzyków, projektantów. Zabrał nas do Hollywood, zabrał nad do Nowego Jorku. Goniących złote statuetki. Dosłownie podpisując kontrakt i sprzedając nasze dusze – stwierdził.

Oni mają kontrakty i mówią: „nie możesz powiedzieć „Jezus””. Kiedy pracowaliśmy nad tym albumem [„Jesus Is King” – przyp. red.], ludzie przychodzili do studia, aby powiedzieć „Jezus” tak głośno, jak tylko chcieli. Możesz powiedzieć „Jezus” w studiu Ye

Kanye West podobno pracuje właśnie nad drugą częścią „Jesus Is King”, nad której produkcją ma czuwać Dr. Dre. Wiadomo, trudno przewidzieć, czego ostatecznie mamy się po Yeezy’m spodziewać, ale ci, którzy skrytykowali wydany w październiku album, mówiąc że nie ma on wiele wspólnego z gospelem… Zgodnie z obietnicą w Boże Narodzenie otrzymali „Jesus Is Born”, na którym znalazły się m.in. gospelowe interpretacje wcześniejszych utworów Westa.

fot. kadr z klipu „Kanye West – Follow God”, YouTube.com/Kanye West

Zostaw komentarz

Udostępnij
Hip Hop,News
Ludacris podarował 75 tys. dolarów szkole muzycznej! „To dla mnie bardzo ważne”

DaBaby oraz Joyner Lucas wspierali samotne matki, 21 Savage zorganizował świąteczny obiad dla 300 rodzin, G-Eazy zafundował swoim fanom kolację, a Post Malone o podobnej wartości zostawił napiwek w jednej z restauracji. Jednak to Ludacris ofiarował datek w najbliższej mu dziedzinie. Raper niespodziewanie podarował 75 tysięcy dolarów Hialeah-Miami Lakes Senior High School w Południowej Florydzie, którą odwiedził w środę, a pieniądze zostały przekazane na sprzęt muzyczny i instrumenty.

Felieton,Hip Hop
Hip hop wciąż ewoluuje z Netflixem

Ktoś może pomyśleć, że mam jakąś umowę z Netflixem (a chciałbym!), ostatnio już wspominałem o nich i dziś będzie podobnie. Wszystko za sprawą dokumentu Hip-Hop Evolution. Znacie lub chociaż słyszeliście o takiej serii? Jeśli nie, to naprawdę warto ją odszukać i samemu przekonać się o jej jakości. W skrócie wraz z raperem Shadem udajemy się w hiphopową podróż. Zaczyna się ona jeszcze pod koniec lat siedemdziesiątych, a finisz najpewniej będzie miał miejsce w aktualnie trwającej dekadzie. W tamtym tygodniu premierę miał czwarty sezon i nie wiem jak wy, ale ja chcę jeszcze więcej ewolucji i więcej.