Hip Hop,News

Kanye West w ukryciu buduje… domy z „Gwiezdnych Wojen”

Klementyna Szczuka -
Hip Hop,News - - Dodane przez Klementyna Szczuka

Kanye West w ukryciu buduje… domy z „Gwiezdnych Wojen”

Magazyn Forbes postanowił zagłębić się w to, jaką drogę przebył Kanye West, zanim udało mu się stworzyć swoje wielkie imperium, a Ye opowiedział także o swoich inspiracjach i kreatywnym procesie tworzenia produktów Yeezy. Nie byłby on jednak sobą, gdyby przy tym nie ujawnił kolejnego imponującego projektu. Tym razem mocno skierowanego do biedniejszej części społeczeństwa.

Okazało się, że raper zaczął konstruować „niskodochodowe mieszkalne jednostki”, inspirowane tymi z fikcyjnej planety Tatooine, na której dorastał Luke Skywalker z „Gwiezdnych Wojen”. A wyglądają one mniej więcej tak:

W rzeczywistości sceny na planecie Tatooine kręcone były w Tunezji, a o projekcie Kanye’ego wiadomo tylko tyle, że jest on realizowany z dala od ewentualnych wścibskich osób i ukryty gdzieś między drzewami. West zaprowadził tam jedynie Michaela Greenburga, jednego z dziennikarzy:

„Tam (…) stoją trzy struktury, które wyglądają jak szkielety drewnianych statków kosmicznych. Są one fizycznymi prototypami jego [przyp. red. Kaye’ego Westa] konceptu, każdy z nich jest prostokątny i wysoki na tuzin stóp. West wprowadził mnie do środka jednego z nich. Powiedział mi, że domy te mogłyby być wykorzystywane, jako przestrzenie mieszkalne dla bezdomnych, być może osadzone w ziemi, ze światłem padającym z góry. Staliśmy tam w ciszy przez parę minut, patrząc na te struktury” – miał relacjonować Greenburg.

Co kolejnego wymyśli Kanye West? Wiemy już, że ma mniej więcej pomysł na założenie kościoła, czy jakaś komuna skupiona wokół jego postaci też wchodzi w grę? To już mocno zastanawiający koncept.

fot. kadr z filmu „Abandoned Star Wars Film Sets of Tatooine / Urban Exploration”, youtube.com/Urbex Tyrol

Zostaw komentarz

Udostępnij
Hip Hop,News
Tekashi 6ix9ine znowu w sądzie! Musi udowodnić, że go porwano
kadr z klipu "6ix9ine, Nicki Minaj, Murda Beatz - “FEFE” (Official Music Video)", youtube.com/Tekashi 6ix9ine

Telenoweli ciąg dalszy. Właściwie na samym pobycie Tekashiego w więzieniu można już oprzeć całkiem niezły film fabularny. Odkąd go zamknęli zdążył już zostać tatuażem i dogadać się z FBI, co ma sprawić, że więzienie opuści już we wrześniu. Uncle Murda życzył mu nawet w międzyczasie, żeby go zgwałcono. Nie ma to jak branżowa miłość. Okazuje się jednak, że coś może przeszkodzić Snitch9ine'owi w wyjściu z zakładu karnego. Paradoksalnie chodzi tutaj o głośną sprawę, kiedy został porwany i okradziony. Teraz rzekomy porywacz żąda, by 6ix9ine udowodnił jego winę.

Felieton,Hip Hop
O co Ostrego prosiła Jennifer Lopez – czyli o znikających i niespodziewanie pojawiających kawałkach

Ostatnio pisałem o wycieku starych nagrań Borixona i Onara jako Hardcorowej Komercji. Dziś postanowiłem jeszcze bardziej przyjrzeć się tematowi: leaków, snippetów i zagubionych materiałów. Ile razy nasz ulubiony raper wrzucał do sieci snippet swojego kawałka, a ostatecznie całości numeru nigdy nie było nam dane usłyszeć? Niestety, wiele razy i dziś przeanalizuję własnie takie przypadki.