Felieton,Hip Hop,News

Kapitalny ruch Capitala

Damian Kaźmierczak -
Felieton,Hip Hop,News - - Dodane przez Damian Kaźmierczak

Kapitalny ruch Capitala

Capital Bra to niemiecki raper o ukraińskich korzeniach. Poprzedni rok był dla niego przełomowy i obfitujący w spore sukcesy. Wydaje się jednak, że prawdziwy szczyt popularności ma dopiero nadejść. Capital podał informację, że aktualnie pracuje nad wspólną piosenką z Dieterem Bohlenem. To nie tylko ex-gwiazda zespołu Modern Talking, ale także celebryta telewizyjny, którego status można porównać do pozycji Kuby Wojewódzkiego w Polsce.

Kuku Bra gwiazdą podziemia

Zanim Capital stał się numerem jeden na listach przebojów, szlifował swoje skillsy na bitwach freestylowych. Jego pierwsze oficjalne single nie zapowiadały jednak, że za 2-3 lata artysta stanie na samym szczycie sceny. Ot, kolejny uliczny raper. Przełomem był kawałek nagrany wspólnie z Ufo 361 „Ala Ba Ba”. Odbił się on szerokim echem wśród słuchaczy, dzięki czemu obaj panowie zyskali nowych fanów. Ostatnim momentem, gdy Bra
funkcjonował jeszcze jako gwiazda podziemia, było wypuszczenie utworu „Nur noch Gucci”. Raper, „noszący tylko Gucci”, wreszcie wbił się na listy przebojów, ale jeszcze nie na pierwszą pozycję – usytuował się na przełomie czwartej i piątej dziesiątki. Chwile wielkich triumfów dopiero miały nadejść.

Berlin żyje

W 2018 roku nie tylko Berlin żył muzyką Capitala, ale całe Niemcy – oszalały na jego punkcie. Na płycie „Berlin Lebt” raper dał się poznać nie tylko jako twórca szorstkiej ulicznej gadki, ale też hitowych refrenów. Promujący album singiel „5 Songs in einer Nacht” był pierwszym kawałkiem Bra, który dotarł do pierwszego miejsca listy przebojów. Capital zaczął bawić się muzyką, wykorzystując modę na brzmienie afro trapowe w Niemczech.

Kuku Bra. Capital ląduje w EGJ

Jak mówi przysłowie: „apetyt rośnie w miarę jedzenia”. Dawna ekipa Kuku stała się dla rapera zbyt ciasna. Opuścił on więc Team Kuku na rzecz Ersguterjunge. Wytwórnia Bushido dawała Capitalowi lepszą promocję i możliwość zarobienia większych pieniędzy. Bra nie zamierzał robić sobie przerwy i od razu zabrał się do roboty. W trackie pobytu EGJ (7 miesięcy) wydał kilkadziesiąt kawałków, z czego połowa była hitowymi singlami. Dodatkowo zdążył jeszcze w ramach „długu” nagrać album dla byłej wytwórni. W EGJ, Capital często wydawał 2-3 kawałki tygodniowo i praktycznie wszystkie lądowały na pierwszych miejscach list przebojów.

Tschüss EGJ! Hello Dieter

Wydawało się, że w wytwórni Bushido Capital znalazł swoje miejsce, ale zamieszanie wokół jego szefa sprawiło, że niepodziewanie Bra postanowił się odłączyć od EGJ-Team. Nie było to ciche rozstanie – raper
z zaskoczenia „wbił nóż” Bushido, oskarżając go o współpracę z policją. Capital tak mocno ukształtował swoją pozycję na scenie, że był w stanie postawić się takiemu gigantowi jak Bushido. Po rozstaniu z EGJ fani rapera zastanawiali się, gdzie teraz ich idol wyląduje. Tymczasem Bra dalej nie dawał o sobie zapomnieć, wciąż wypuszczał nowe kawałki. Ostatnio wdał się w medialny konflikt z Dieterem Bohlenem. Panowie za pośrednictwem social mediów wymienili wzajemne „uprzejmości” i nagle… spotkali się na nagraniu wspólnego kawałka. Na razie nie wiadomo, czy będzie to świeży numer, czy Capital będzie chciał nagrać tylko cover starego utworu Modern Talking. Jedno jest pewne – będzie to kolejny hit, na którym raper zarobi sporą sumę pieniędzy.

Foto. „Capital Bra & Juju – Melodien”/YouTube/BUSHIDO

Zostaw komentarz

Udostępnij
Felieton
Wiosna panie sierżancie!

Ostatnio pisaliśmy o polskich raperach, którym coraz bardziej brakuje luzu i pogody ducha. Dziś wychodzimy z przekazem do słuchaczy, a okazją jest pierwszy dzień kalendarzowej wiosny. Przygotowaliśmy dla Was kilka numerów, przeznaczonych na coraz to dłuższe dni. Każdy kawałek zawiera nasz specjalny przekaz. Cytując polskiego polityka: "by żyło się lepiej".

Hip Hop,News
Red Bull hip-hop i breakdance

Jeśli nie macie jeszcze planów na kwiecień, wpadnijcie do Krakowa. Red Bull, od lat działający na arenie muzyki, organizuje tam właśnie Red Bull BC One Camp Poland 2019 - święto dla fanów hip-hopu i tańca. Naszym zdaniem - warto.