Hip Hop,News

Kasta dogadał się ze Szpakiem. „Sprawa jest wyjaśniona”

Michał Fitz -
Szpaku - Różowa Pantera
Szpaku - Różowa Pantera
Hip Hop,News - - Dodane przez Michał Fitz

Kasta dogadał się ze Szpakiem. „Sprawa jest wyjaśniona”

Perypetie Kasty i Szpaka trudno nazwać konfliktem, bo obydwaj artyści nie rzucali w siebie wyzwiskami na Instagramie i darowali sobie dissy. Pewne nieporozumienie jednak zaszło, ale na całe szczęście, w zgodzie z duchem hip-hopu, zostało zażegnane, gdyż panowie wreszcie mieli okazje ze sobą pogadać.

Zanim jednak przejdziemy do samo końca tej sprawy, trzeba ją przybliżyć. Wszystko zaczęło się od Szpaka, który w mocno nieparlamentarnych słowach określił to, co działo się na gali Popkillerów. Raper był oburzony faktem, że młodzi, którzy obecnie wnoszą na scenę wiele dobrego, nie dostają takiego uznania jak starci artyści, których docenia się głównie za to kim byli i co zrobili kiedyś. Szpaku skwitował to mocnym „ch*j wam na mordy”, co oczywiście kompletnie nie spodobało się legendom sceny.

Choć Szpaku nie wymienił żadnej ksywki, sprawę w swoje ręce postanowił wziąć właśnie Kasta, który tę galę prowadził. Raper specjalnie dla CGM-u skomentował wypowiedź Szpaka, wskazując na to, że takie teksty to kompletny brak szacunku dla pionierów sceny, którzy przecież na niego zasługują. Stwierdził również, że sama gala miała na celu zintegrować starsze pokolenie z młodszym, więc ktoś kto na nią nie przyjechał, nie powinien się na ten temat wypowiadać. Kasta dodał też taka reakcja Szpaka to po prostu przejaw bólu dupy.

Kulminacyjnym momentem tego nieporozumienia był wydany przez Szpaka „Hałas”. Raper porusza w tyk kawałku wiele istotnych, bieżących kwestii, między innymi tę związaną Popkillerami: „Dobra wiem, ch*j na mordę to przesada, ale czemu mam przepraszać?”. Szpaku tym razem już rzucił ksywkami jednoznacznie zaznaczając, że ma szacunek do weteranów sceny: „Szacunek Tede, Włodi, Sokół, Borygo, Eldo, Płomień (kurwa)/ Idę na żywioł, oddaję hołd tym co na to zasługują”. Dodatkowo odezwał się też do samego prowadzącego galę: „Panie Kasta, ja nie wiem co to dupy ból”.

Gepostet von Waldemar Wall-E Kasta am Freitag, 9. Oktober 2020

To z kolei skłoniło Kastę do podjęcia dialogu. Choć z pierwszej chwili panowie nie mogli uzyskać do siebie kontaktu, ostatecznie umówili się na rozmowę, która wszystko miała rozwiązać. Kasta wrzucił nawet na swojego Facebooka specjalne oświadczenie, w którym przyznaje, że sprawa jest wyjaśniona, a konflikt nie będzie eskalowany, bo przecież nie o to w tym chodzi. No i bardzo słusznie, bo nikt nie potrzebuje kolejnego, niepotrzebnego beefu, jak miał miejsce choćby po słowach Bedoesa, którego na scenie nieco poniosło, przez co potem musiał borykać się z atakami ze strony ekipy Dix37 i innych przedstawicieli ulicznej części sceny.

fot. kadr z klipu „Szpaku – Różowa Pantera”, YouTube.com/GUGU

Zostaw komentarz

Udostępnij
Hip Hop,News
Szpaku robi „Hałas” i puszcza drogocenny preorder. Kto jeszcze zaskakiwał fanów?
https://www.youtube.com/watch?v=Jm7FnRbQwok&ab_channel=BORCREWOFFICIAL

Szpaku już wcześniej zapowiadał album "Różowa Pantera", ale nie wiedzieliśmy o płycie za wiele. Czekaliśmy więc na singiel, który przyprowadzi preorder. Szpaku wiedział, że wrzucając możliwość zakupu płyty, trzeba zrobić przy tym porządny "Hałas", by ludzie o tym usłyszeli. No i zrobił to, przy okazji jeszcze dodając niezwykły prezent do jednego z preorderów.

Lifestyle,Wywiad
„Niektórzy twierdzą, że nie powinno się dotykać wielkich hitów”. Rozmawiamy z Komodo, polskimi DJ-ami, których muzyka jest znana na całym świecie

Komodo to zespół, w skład którego wchodzi trzech małopolskich DJ-ów – Darek Odrzywołek (Alex Red), Jonasz Brzeźniak (Yash) i Tomasz Piasecki (Tom Sanders). Od ponad dekady zajmują się tworzeniem autorskiej muzyki klubowej, ale chętnie podejmują się również nowych aranżacji znanych i lubianych klasyków, takich jak na przykład „Blue Suede Shoes” Elvisa Presleya czy „(I Just) Died in Your Arms” Cutting Crew. Porozmawialiśmy o powstawaniu ich największego hitu, o tym, z którym polskim raperem chcieliby współpracować, a przy tym dowiedzieliśmy się, co łączy ich z... Paulem McCartneyem!