Hip Hop,News

Kendrick Lamar pozwany! „LOYALTY.” z Rihanną to plagiat?

Klementyna Szczuka -
Hip Hop,News - - Dodane przez Klementyna Szczuka

Kendrick Lamar pozwany! „LOYALTY.” z Rihanną to plagiat?

O nowym albumie Kendricka, poza plotkami, które raz na jakiś czas krążą po sieci, niestety nie słychać. Jakiś czas temu raper ruszył za to z projektem pgLang, a teraz… No nie jest to informacja, o której chcielibyśmy pisać.

Jak podaje Music Business Worldwide, K. Dot właśnie został oskarżony o plagiat. Chodzi o jeden z jego popularniejszych kawałków z „DAMN.”, o „LOYALTY.” z Rihanną. Niejaki Terrance Hayes stwierdził, że jest on bardzo podobny do jego piosenki, i że skopiowana została z niej cała kompozycja, w tym tytuł, harmonia, melodia i rytm. Artysta miał nagrać ją razem z muzykiem i producentem Josefem Leimbergiem już w 2011 roku oraz zarejestrować w amerykańskim urzędzie praw autorskich. Ten również został oskarżony, bo jak się okazało, to na jego komputerze były przechowywane wszystkie pliki, a dostęp miał do nich Terrence Martin, współpracownik zarówno Leimberga, jak i Lamara.

Pozew został złożony w sądzie federalnym w Kalifornii 21 sierpnia. Nikt bowiem nie starał się nawet pozyskać zgody Hayesa. Artysta będzie domagał się więc odszkodowania. Kwota nie została podana.

fot. kadr z klipu „Kendrick Lamar – LOYALTY. ft. Rihanna”, YouTube.com/Kendrick Lamar

Zostaw komentarz

Udostępnij
Felieton,Hip Hop
Najciekawsze flow w polskiej rapgrze? Udowadniamy, dlaczego należy do ZetHy
ZetHa - Johncik (prod. PLN Beatz)

Wielu raperów dba o to, by mieć charakterystyczne flow i zwykle to właśnie jego się trzymają, rzadko kiedy kombinując z ciekawszym płynięciem po bicie. Są też tacy, u których trudno w ogóle to pojęcie zdefiniować i opisać, bo jest ono w ich ustach tak plastyczne, że z kawałka na kawałek brzmi inaczej. Jednym z takich raperów jest ZetHa, który moim zdaniem dysponuje najciekawszym flow na polskiej scenie. Już Wam to udowadniam.

Hip Hop,News
Jakie albumy ukażą się we wrześniu? Oto premiery, na które czekamy!

Ostatni miesiąc wakacji obfitował w wiele ciekawych albumów. Zdecydowanie było czego słuchać. Wrzesień zapowiada się równie interesujący!