Hip Hop,News

Kendrick Lamar wyjaśnił, dlaczego musimy tyle czekać na jego album!

Klementyna Szczuka -
Hip Hop,News - - Dodane przez Klementyna Szczuka

Kendrick Lamar wyjaśnił, dlaczego musimy tyle czekać na jego album!

Na żadne albumy nie czekamy z taką niecierpliwością, jak choćby te Franka Oceana czy właśnie Kendricka Lamara. To artyści, których projekty są zawsze w pełni dopracowane, a przed premierą wiadomo o nich niewiele. Dlaczego?

K. Dot opowiedział trochę o tym w wywiadzie, który znalazł się w specjalnym wydaniu i-D. Rozmowę warto przeczytać, bo Lamar prowadzi ją ze swoim 20-letnim kuzynem i jednym obecnie z najbardziej obiecujących amerykańskich raperów, Baby Keemem, który w zeszłym roku zwrócił na siebie uwagę singlem „Orange Soda”. Artyści podzielili się ze sobą doświadczeniami, a Kendrick wyjaśnił przy okazji kilka kwestii związanych ze swoją twórczością.

„Pamiętam, że kiedy wypuściłem mój pierwszy album [„Section.80″ – przyp. red.], ludzie myśleli, że zrobiłem go z dnia na dzień, a to zajęło lata. I to poświęcenie się liczy, człowieku, na tym polega ogień (…) Spędzam cały rok na zastanawianiu się nad tym, jak wykonać nowy dźwięk, nie mogę robić tego samego w kółko. Potrzebuję czegoś, co sprawi, że będę podekscytowany”.

Przy okazji dowiedzieliśmy się, dlaczego wszystkie albumy Lamara są tak wyjątkowe. Oprócz tego, że raper za każdym razem stara się stworzyć coś unikalnego, przyznał, że nie byłby w stanie nagrać na przykład drugiej części swojego klasyka z 2012 roku, ze względu na to, że dany etap po prostu jest już za nim.

„”Good Kid, M.A.A.D City”; to było na tamten rok i czas. Wiedziałem już z góry, że nie mogę zrobić jego drugiej części. Kiedy ją robię, to jest banalne. To odbiera uczucie z tego pierwszego (…) Potem boom, „Pimp a Butterfly”. Niektórzy kochają to nad życie, niektórzy nienawidzą”.

Kendrick wspomniał także o swoim nowym przedsięwzięciu. pgLang ma zrzeszać artystów, którzy myślą w podobny sposób, a kuzyn rapera również jest w to zaangażowany. Zobaczyć mogliśmy go zresztą w wideo zapowiadającym projekt. „Dobrze jest mieć ludzi, którzy rozumieją twój kreatywny język” – powiedział Lamar.

fot. Glen Luchford

Zostaw komentarz

Udostępnij
Hip Hop,News
Mata pomoże zdać maturę dzieciakom z biedniejszych rodzin!
Mata Legia

O jego perypetiach związanych z egzaminem dojrzałości wie już chyba cała Polska. Nic dziwnego, w końcu opowiadający o tym album "100 dni do matury" pokrył się już platyną. Teraz Mata postanowił więc pomóc tym, którzy do edukacji nie mają tak łatwego dostępu.

Hip Hop,News
6ix9ine pozwany za gwałt! Ofiara miała mieć jedynie 13 lat
kadr z klipu "6ix9ine, Nicki Minaj, Murda Beatz - “FEFE” (Official Music Video)", youtube.com/Tekashi 6ix9ine

Czy ktoś już zaczął pisać książkę o Tekashim? Jeśli tak, to powinien być w trakcie drugiego tomu, bo raper nie przestaje wywoływać kontrowersji. Mało tego, nie tylko pojawiają się nowe afery, ale wciąż ciągną się za nim te sprzed lat. Właśnie został pozwany za współżycie z nieletnią.