Rap

Kid Cudi kontynuuje kultową serię – „Man on the Moon III: The Chosen” już w ten piątek!

Klementyna Szczuka -
Kid Cudi The Chosen
Kid Cudi The Chosen
Rap - - Dodane przez Klementyna Szczuka

Kid Cudi kontynuuje kultową serię – „Man on the Moon III: The Chosen” już w ten piątek!

Doczekaliśmy się – trzecia część kultowej sagi „Man on the Moon” ukaże się 11 grudnia! Kid Cudi nowy album zapowiadał od zeszłego roku, ale zamiast „Entergalactic” ostatecznie otrzymamy „The Chosen”. I dobrze, bo choć „Passion, Pani & Demon Slayin'” (2016) było blisko, raperowi nigdy nie udało się przebić serii żadnym wydawnictwem.

Karierę odkrytego przez Kanye Westa rapera przypominałam przy okazji premiery jego nowego wydanego w tym roku kawałka. Cudder zwrócił na siebie uwagę oryginalnym, progresywnym brzmieniem i wpłynął na to, jak w ubiegłej dekadzie po recesji i chwilowym kryzysie gatunku zaczął rozwijać się hip-hop. Jego dylogia „Man on the Moon” była wsparciem dla dorastających pod koniec lat 00. dzieciaków, w tym Travisa Scotta czy Jadena Smitha. Każda z płyt podzielona była na akty, a Cudder mierzył się w nich ze swoimi demonami. Podobnie będzie także na „Man on the Moon: The Chosen”, na którym w trakcie czterech części bohater stoczy ostateczną walkę ze swoim alter ego, Mr. Ragerem.

Na albumie znajdzie się aż 18 kawałków oraz kilku interesujących gości – Skepta i Pop Smoke, Trippie Redd, a nawet… Phoebe Bridgers, amerykańska artystka indie, która w tym roku nagrała uznany album „Punisher”, następcę „Stranger in the Alps”. Za produkcję natomiast będzie odpowiadał Dot Da Genius, który od początku współpracował z Cudderem, a także sam Mike Dean oraz Plain Pat. W czwartek ukaże się pierwszy singiel z płyty, „She Know This”.

fot. kadr z „THE TRILOGY CONTINUES”, YouTube.com/Kid Cudi

Zostaw komentarz

Udostępnij
Felieton,Hip Hop
Wielki powrót Guziora wcale nie zachwycił wszystkich. Czy słusznie? [RECENZJA]
GUZIOR - K U S H K O M A

Guzior wydał nowy album, który można śmiało, i to nie ze względu tylko na nazwę, porównać do serów pleśniowych. Podobnie jak ich smak, tak brzmienie płyty jest specyficzne i wyraziste. Ma też mocny zapach, który może odstraszać. W tym wypadku to zdecydowanie swąd jarania.

Rap
Quebonafide, Pezet i Bedoes z nominacjami do PL Music Video Awards!

Polish Music Video Awards to organizowana przez Fundację Inicjatyw Kulturalnych “Plaster” gala, która skupia się na uhonorowaniu najlepszych polskich twórców i producentów teledysków danego roku. 8 grudnia organizatorzy ogłosili listę tegorocznych nominowanych. Wśród nich znalazły się klipy do takich utworów, jak „Rewolucja Romantyczna”, "BUBBLETEA”, „Yakuza” czy „Nisko jest niebo”.