Rap

Kim jest Mick Jenkins z „Matcha Latte” Quebonafide?

Klementyna Szczuka -
Rap - - Dodane przez Klementyna Szczuka

Kim jest Mick Jenkins z „Matcha Latte” Quebonafide?

Quebonafide nie skończył na „Romantic Psycho”. Na sam koniec roku zaskoczył nas singlem „Teen Kasia”, a wczoraj „Matcha Latte”, na którym udzielił się amerykański raper Mick Jenkins. Gościnka jest dużym zaskoczeniem. To w końcu o wiele większe nazwisko niż Young Lungs, z którym zresztą Michał Szyndler miał okazję porozmawiać.

Mick Jenkins pochodzi z Chicago i jest powiązany z takimi artystami, jak Joey Bada$$, Ghostface Killah czy Badbadnotgood. Większą popularność zdobył w 2013 w dużej mierze dzięki singlowi „Crossroads”, który był efektem jego współpracy z Chance the Rapperem i Vic Mensą, również reprezentantami sceny Chicago. Jednak najbardziej przełomowy w jego karierze był jego czwarty projekt, „The Water[s]”, którego koncept polega na przyrównaniu wody do prawdy. Prawdy w znaczeniu natury piękna czy sukcesu.

Pierwszy legalny album Jenkinsa, „The Healing Component”, ukazał się dopiero w 2016 roku. Tu natomiast Mick skupia się na temacie szeroko pojętej miłości. Raper jest bardzo świadomy artystycznie, a jego muzyka balansuje na granicy conscious i abstract hip-hopu. Przy tym słynie z nawijania na ciepłych, jazzujących podkładach i ma dość niski głos. Choć w nowym kawałku Queby nawinął tylko jedną i w dodatku ostatnią zwrotkę, odnajduję się w nim idealnie. Nie tylko ze względu na bit, który wyprodukował pochodzący z Francji Onra, ale także przez treść i teledysk, które są komentarzem do wydarzeń 2020 roku, w tym protestów w Polsce oraz protestów BLM.

fot. kadr z klipu „QUEBONAFIDE FT. MICK JENKINS – MATCHA LATTE (PROD. ONRA)”, YouTube.com/QueQuality

Zostaw komentarz

Udostępnij
Rap
Żabson przestał rapować i nagrał klasyczny lovesong!
Żabson Obok

Po bardzo dobrze przyjętych "Aromatycznych Przyprawach" z Matą, Żabson zaserwował kolejny singiel promujący jego nadchodzący "Ziomalski Mixtape". "Obok" to pierwszy numer, na którym postanowił w ogóle odejść od rapu.

Felieton
A w 2021 po koncercie pójdziemy na techniawę!

W okolicach końca 2020 roku swoje YouTubowe odrodzenie przeżywa jeden bardzo ciekawy filmik. Reporterka pyta mężczyzny: „Jaki był dla Pana rok ’96 i czego Pan sobie życzy w ’97?”. Ten odpowiada: „Wspaniały to był rok, nie zapomnę go nigdy”, po czym dodaje: „A czego sobie życzę w ’97? Tego samego, co w ‘96”.