Hip Hop,Ranking

Kodeina, język angielski i Zlatan – Z rapem przez świat: Szwecja

Damian Kaźmierczak -
Hip Hop,Ranking - - Dodane przez Damian Kaźmierczak

Kodeina, język angielski i Zlatan – Z rapem przez świat: Szwecja

„Boso przez świat” , wita Wojciech Cejrowski. Wróć! „Z rapem przez świat” witam Was ja. Czas na nowy cykl! Co piątek udamy się w hiphopową podroż przez dziesiątki nieodkrytych rapowo lądów. Poznamy również setki ciekawych raperów, którzy zaprezentują nam wachlarz rożnych stylów. Pasy zapięte? No to ruszamy!

Uhh, przy aktualnie panującej fali upałów, chyba nie ma nic lepszego niż udać się w podróż w zimniejsze rejony. Ostatnio byliśmy we Francji, a dziś przyszedł czas wyruszyć w kierunku Szwecji. W jednej z dawnych polskich komedii, bohaterowie filmu zastawiali się, ilu cukru jest w cukrze. Na bazie takiego absurdu, możemy sobie zadać pytanie – Ilu szwedzkiego języka jest w szwedzkim hip hopie? Nie da się ukryć, że najpopularniejsi raperzy z kraju Zlatana, nawijają w języku angielskim. Jednak zdarzają się również przypadki MC’s próbujących rozwijać swoją karierę przy użyciu rodzimego języka. O nich wszystkich w dzisiejszym odcinku – Let’s go!

Foto. Instagram/yunglean2001

Zostaw komentarz

Udostępnij
Felieton,Hip Hop
Prawdziwa miłość Drake’a

Niedawno opisałem genezę klątwy Drake’a. Jej osobną historią jest to, że Drake uwielbia wręcz pokazywać się i nawijać o sportowcach, którzy w danej chwili święcą duże tryumfy – więcej w linkowanym tekście. Tak było też z zawodnikami Golden State Warriors, których od początku finału obraża na i poza boiskiem. Nie byłoby w tym nic dziwnego (w końcu grają z jego rodzinnym Toronto Raptors i można zrozumieć te miotające nim emocje), gdyby nie to, że na rękach ma tatuaże ku czci graczy w niebiesko-żółtych koszulach.

News
Instagram odpala lyric video na stories. Raperzy skorzystają?

Władze Instagrama nie śpią, zwłaszcza że na pewno obudziła ich nagła, wzrastająca popularność TikToka. Wydawało się oczywistym, że trzeba będzie podjąć walkę z młodszą konkurencją i... chyba właśnie się tego doczekaliśmy. Od teraz można dodawać teksty do swoich stories i synchronizować je z wybraną piosenką.