Felieton,Hip Hop

„Get The Strap”: Policja z Brooklynu wydała wyrok na 50 Centa?

Kajetan Szewczyk -
Felieton,Hip Hop - - Dodane przez Kajetan Szewczyk

„Get The Strap”: Policja z Brooklynu wydała wyrok na 50 Centa?

50 cent w przeszłości dostał już 9 kulek, a za sprawą rzekomego rozkazu, mógłby przyjąć kolejne i tym razem – nie przeżyć. O co chodzi? Ot, kolejny spokojny dzień w Nowym Jorku.

Wszystko zaczęło się w maju ubiegłego roku, kiedy policja wszczęła dochodzenie przeciwko Fiddy’emu, bo ten rzekomo groził Emmanuelowi Gonzalezowi, komendantowi Posterunku 72 w Sunset Park.

Poszło o używane przez 50 Centa hasło: „Get The Strap”. Sam 50 ustosunkował się do sprawy, publikując dowód na to, że jest to zarejestrowany trademark, a nie „mowa nienawiści”.

Innymi słowy, „Get The Strap” (czyt. „Weź Klamkę”/”Weź Broń”) nie jest już groźbą, a czymś równie nieszkodliwym, co hashtagowanie Nike’ami czy Adadisami. Fiddy od dawna szafuje tym zwrotem w niemal każdym tweecie – większa burza rozpętała się, kiedy sformułowanie pojawiło się w długiej internetowej potyczce z Floydem Mayweatherem. Fani rzeczywiście obawiali się najgorszego.

50 Cent oczywiście nie ma zamiaru nikogo zabijać (mamy taką nadzieję), a po prostu, jako wytrawny biznesmen, wtłaczał ludziom do głowy określone wyrażenie, by potem móc z niego ciągnąć korzyści. Po wielu miesiącach doczekaliśmy się tego:

Mordercza ekipa na prostym, bujającym bicie, zrobiła szum, a poparcie, które 50 udzielił Casanovie i 6ix9ine’owi pokazało, że popiera tych dwóch młodych kotów (przemilczmy udział Uncle Murdy, który bezczelnie zaiwanił flow Busta Rhymesa).

„Shoot him on sight”

O co jednak chodzi tym razem? Otóż, role rzekomo się odwróciły i to nie 50 grozi komendantowi, a komendant kazał policjantom strzelać do rapera, kiedy tylko znajdzie się w ich zasięgu wzroku. Rozkaz miał paść na zebraniu policjantów w maju ubiegłego roku. Teraz Emmanuel Gonzalez podobno próbował stwierdzić, że był to dowcip, ale o całej sprawie dowiedziała się „góra” i wszczęto dochodzenie przeciwko komendantowi. Oczywiście 50 odniósł się do sprawy:

W komentarzu do tweeta, nowojorska policja potwierdza, że wewnętrzne postępowanie trwa.

Mamy nadzieję, że to faktycznie był dowcip (choć głupi) i żaden z funkcjonariuszy nie zastosuje się do poleceń przełożonego. Fiddy’emu życzymy dużo zdrowia i dalszych sukcesów, choć ta sprawa może uzmysłowi mu, że nie wszystko jest na sprzedaż i czasami może zostać źle zrozumiany. #GetTheStrap albo, cytując klasyka: „You from the hood, I hope you (got yourself a gun)/You want beef, I hope you (got yourself a gun)”.

fot. kadr z klipu „Uncle Murda | 50 Cent | 6ix9ine | Casanova – „Get The Strap” (Official Music Video)”, youtube.com/50 Cent

Zostaw komentarz

Udostępnij
News
Narkotyki, broń i kradzież: BlocBoy JB poszukiwany przez policję

Ten rok zdecydowanie nie zaczął się dobrze dla społeczności hip-hopowej, jeśli oceniać go pod względem prawnym. Z wymiarem sprawiedliwości zdążyli już zadrzeć YNW Melly, 21 Savage, czy Tekashi 6ix9ine. My, obserwujący, na brak nudy nie możemy narzekać. Kolejny, który dołączył do tego klubu i któremu w związku z tym grozi więzienie, to BlocBoy JB. Policja poszukuje go za trzy zarzuty kryminalne.