Lifestyle

Koncerty tylko dla zaszczepionych? Raperzy są przeciwko

Michał Szyndler -
koncerty tylko dla zaszczepionych
koncerty tylko dla zaszczepionych
Lifestyle - - Dodane przez Michał Szyndler

Koncerty tylko dla zaszczepionych? Raperzy są przeciwko

23 maja, w dniu swoich urodzin, Dawid Podsiadło zwrócił uwagę na niesprawiedliwe traktowanie branży muzycznej. Mimo rozmrażania innych gałęzi gospodarki ta odchodziła na dalszy plan. Do jego protestu dołączyli inni artyści. W ciągu kilku ostatnich dni temat z powrotem stał się głośny – pojawił się nowy pomysł: „koncerty tylko dla zaszczepionych”.

Kilka tygodni temu Podsiadło podkreślał, że nawet wydarzenia, które miałyby odbywać się w tych samych miejscach, nie mogły dojść do skutku:

„Nawet jeżeli planujemy zagrać W TYCH SAMYCH miejscach i obiektach, z przestrzeganiem DOKŁADNIE TYCH SAMYCH środków ostrożności. Teatr, sport, kabaret, kino – tak. Koncert – nie”

Jego słowa podchwyciło wielu innych artystów. Wśród nich m.in. Słoń, Pezet, Artur Rojek i Daria Zawiałow. Można powiedzieć, że ich działania pośrednio doprowadziły do ponownego otwarcia branży koncertowej. Od 4 czerwca miały się odbywać pierwsze występy. W wydarzeniach mogło wziąć udział maksymalnie tyle osób, ile wynosiła połowa miejsc siedzących albo 250 osób z wyłączeniem osób zaszczepionych. W występach stand-upowych albo wydarzeniach sportowych na trybunach może przebywać nawet kilka tysięcy widzów.

Koncerty tylko dla zaszczepionych – FEST Festival

Wydarzenie ma odbyć się w Chorzowie, w dniach 11-14 sierpnia. To właśnie tam organizatorzy zaproponowali, że na koncerty będą mogły wejść tylko zaszczepione osoby. Jako pierwszy sprzeciwił im się zespół KULT na czele z Kazikiem Staszewskim (tym, który rok temu w utworze „Twój ból jest lepszy niż mój” wyśmiał stosunek władzy do obostrzeń).

OŚWIADCZENIEW związku z tym, że zaczynają pojawiać się pogłoski o koncertach i festiwalach przeznaczonych tylko dla…

Posted by Kult on Friday, June 4, 2021

„Grupa KULT nie bierze udziału w koncertach, na które będą wpuszczani tylko ludzie zaszczepieni.
Apartheidowi mówimy zdecydowanie NIE.
CHCEMY ŁĄCZYĆ, A NIE DZIELIĆ”

Koncerty tylko dla zaszczepionych wywołały poruszenie wśród artystów, a do Kultu prędko dołączyli również przedstawiciele środowiska rapowego. Wśród artystów, którzy mieli wystąpić na FEST Festivalu, znalazł się między innymi Włodi. Kiedy usłyszał o planach organizatorów, zrezygnował z występu.

#foliarz

Kali raczej niczym nas nie zaskoczył. Od zawsze był przeciwny szczepieniom i nigdy się z tym nie krył. W swoim wpisie na Instagramie napisał, że mimo oficjalnego zakończenia kariery chciał wystąpić jeszcze jeden raz. Do występu jednak nie dojdzie. Swój wpis podsumował tymi słowami:

„Artyści, wspierający agendę szczepionkową są dla mnie skończeni. Tyle. Pozdrawiam i życzę udanej niedzieli”

„Co na to Paluch?”

Paluch powołał się na artykuł, który pojawił się na łamach WP.pl i odnosił się do tego, jak przebiegał eksperymentalny koncert bez zachowania zalecanego dystansu. Eksperyment wykazał, że wydarzenie, w którym uczestniczyło 5000 osób nie przyczyniło się do znacznego wzrostu zakażeń. W swoich mediach społecznościowych raper napisał tak:

„A w Polsce tylko dla zaszczepionych? J**ać… tylko PiS wie najlepiej”

Szpaku chce dać z siebie 100%

W swoim wpisie dotyczącym koncertów raper napisał, że taka formuła zupełnie mu nie odpowiada. Sprzeciwił się również niesprawiedliwemu traktowaniu branży muzycznej. Napisał, że w zestawieniu z sytuacją w kościołach i na stadionach, obostrzenia dotyczące koncertów są „niedorzeczne”.

https://www.facebook.com/szpakusimbabor

„Nie ma wolności bez odporności”

Największym problemem jest to, że tak restrykcyjne obostrzenia są spowodowane wymaganiami rządu. Skoro publiczność może liczyć maksymalnie 250 niezaszczepionych osób, to jak rozdzielić wejściówki pomiędzy wszystkich chętnych?

Uważamy, że organizatorom oberwało się niesłusznie. Największym skandalem jest to, że na koncert nie może wejść 250 uczestników, na których obecność godzi się rząd. 250 osób to dosyć abstrakcyjna liczba osób, kiedy weźmiemy pod uwagę inne branże, jak choćby gastronomia, wydarzenia sportowe i występy stand-uperów. Poza tym, popieramy promowanie szczepień. Walka z fake newsami i antyszczepionkowymi nastrojami jest szczególnie ważna właśnie teraz, kiedy zalewa nas fala „antynaukowych filmików z żółtymi napisami” i podobnych tworów. Poniżej przedstawiamy część oświadczenia organizatorów:

„Nasze działania mają zachęcić do szczepień, a nie prowadzić do zarzucanej nam “segregacji społeczeństwa”.

FEST Festival 2021 się odbędzie, to pewne. Na ten moment wytyczne rządu pozwalają na organizację imprez masowych dla 250 niezaszczepionych osób, a zaszczepione są poza jakimikolwiek limitami. Niemożliwym jest wybranie ekskluzywnej grupy 250 osób, które nie posiadając szczepienia będą mogły wejść na teren festiwalu. Stąd też nasza decyzja, o organizacji tegorocznej edycji FEST Festivalu wyłącznie dla osób zaszczepionych.

Wszystkie osoby, które w dniach 11-14 sierpnia 2021 będą chciały się bawić z nami w Parku Śląskim w Chorzowie, mają szansę na przyjęcie przynajmniej jednej dawki szczepionki. W tej chwili terminy szczepień w wielu miejscach Polski są dostępne z dnia na dzień. Zachęcamy wszystkich zainteresowanych wzięciem udziału w FEŚCIE do szczepienia. Jeśli termin drugiej dawki szczepionki będzie wypadał po dacie tegorocznej edycji, postaramy się wypracować takie rozwiązanie, aby jedna dawka wystarczyła do wejścia na teren festiwalu. Wszystko po to, aby udział w wydarzeniu był możliwy dla każdego chętnego. O postępach naszych rozmów z rządem będziemy informować w kolejnych komunikatach”

Jego całość możecie przeczytać tutaj.

Zostaw komentarz

Udostępnij
YouTube
Kruszwil oskarżony o pobicie 66-latka. Mężczyzna nie żyje
Kruszwil oskarżony

Ta część serwisu YouTube chyba nigdy nie przestanie zaskakiwać. Znany już z patologicznego kontentu na tej platformie Kruszwil na początku roku miał uderzyć w głowę starszego mężczyznę. Po kilku miesiącach od wydarzenia pobity skarżył się na złe samopoczucie i zmarł 9 maja. Kruszwil został oskarżony.

Gaming
Dying Light otrzymał nowe DLC. Czym jest Hellraid?
Dying Light

Developerzy z Techlandu nie próżnują. Nie tak dawno mieliśmy okazję oglądać najnowszy zwiastun Dying Light 2, a 7 czerwca zostaliśmy uraczeni kolejnym dodatkiem do pierwszej odsłony z serii tej gry. Hellraid zabierze nas do jednego z najdziwniejszych miejsc, jakie mogliśmy dotychczas odwiedzić w popularnej produkcji.