Hip Hop,News

Koniec sprawy 6ix9ine’a! Tekashi skazany

Michał Fitz -
kadr z klipu "6ix9ine, Nicki Minaj, Murda Beatz - “FEFE” (Official Music Video)", youtube.com/Tekashi 6ix9ine
kadr z klipu "6ix9ine, Nicki Minaj, Murda Beatz - “FEFE” (Official Music Video)", youtube.com/Tekashi 6ix9ine
Hip Hop,News - - Dodane przez Michał Fitz

Koniec sprawy 6ix9ine’a! Tekashi skazany

Nasi rodzice emocjonowali się sprawą O.J. Simpsona, a akurat naszemu pokoleniu przyszło śledzić sądowe perypetie 6ix9ine’a. Trochę one trwały, w końcu zamieszanie ciągnęło się przez ponad rok. Wreszcie się jednak zakończyło, ponieważ wczoraj sędzia wydał ostateczny wyrok w sprawie rapera.

Matthew Russell Lee, dziennikarz „Inner City Press”, który bacznie śledził całą sprawę, podał wczoraj konkretne informacje dotyczące kary, jaką wreszcie otrzymał artysta. Sędzia skazał go na 24 miesiące więzienia i dodatkowe 5 lat specjalnego nadzoru. Dodatkowo raper dostał 300 godzin prac społecznych i zmuszony jest do zapłaty 35 tysięcy dolarów grzywny. Warto zaznaczyć, że do kary pozbawienia wolności wlicza się już czas, który raper przesiedział w areszcie. Oznacza to, że od dnia wyroku będzie musiał przesiedzieć jeszcze tylko 11 miesięcy, a nie wyklucza się, że może być to nawet krótszy okres, jeśli 6ix9ine będzie się dobrze sprawował.

Warto przypomnieć, że minione 13 miesięcy w wykonaniu Tekashiego nie były cichutko spędzonym czasem w areszcie. Raper namiętnie współpracował z federalnymi i amerykańskim ramieniem sprawiedliwości. Zdążył sprzedać kilku swoich kolegów, co ostatecznie zagwarantowało mu dużo krótszy wyrok, niż pierwotnie zakładano. Kiedy wydawało się, że po takiej akcji nie będzie dla niego miejsca w rapie, podpisał kontrakt warty 10 milionów dolarów. Wychodzi więc na to, że na nowy projekt rapera wcale nie będziemy czekać długo. Będziecie słuchać, czy raczej nie załapiecie się do snitch-wave’u, który przewidywał Kaz Bałagane?

W całej sprawie i jej chronologii można się nieźle pogubić, dlatego mamy dla Was specjalne kalendarium:

  1. “TEŻ BYM DONOSIŁ” – SCENA DISSUJE T-PAINA ZA WSPARCIE TEKASHIEGO
  2. TEKASHI 6IX9INE WYJDZIE Z WIĘZIENIA JAKO 69-LATEK?
  3. 6IX9INE POSZEDŁ NA WSPÓŁPRACĘ. WYJDZIE JUŻ ZA ROK?
  4. “OBY GO ZGWAŁCILI” – UNCLE MURDA DISSUJE TEKASHIEGO!
  5. TEKASHI 6IX9INE ZNOWU W SĄDZIE! MUSI UDOWODNIĆ, ŻE GO PORWANO
  6. 6IX9INE ZAOFEROWAŁ 50 TYSIĘCY DOLARÓW ZA MORDERSTWO? JEGO TEKSTY MAJĄ TO POTWIERDZAĆ
  7. 6IX9INE WCALE NIE SPRZEDAŁ CARDI B!
  8. TEKASHI 6IX9INE PODPISAŁ KONTRAKT WARTY 10 MILIONÓW DOLARÓW!
  9. TEKASHI 6IX9INE POSTRZELIŁ JEDNEGO Z CZŁONKÓW SWOJEJ GRUPY!

fot. kadr z klipu „6ix9ine, Nicki Minaj, Murda Beatz – “FEFE” (Official Music Video)”, youtube.com/Tekashi 6ix9ine

Zostaw komentarz

Udostępnij
Hip Hop,News
Peja: Z kultury hip-hop nie ma pieniędzy, są tylko z rapu

Gościem Numera Raz na fali w Czwórce był Peja, z którym członek Warszafskiego Deszczu przez lata się mijał. Mężczyźni sporo rozmawiali o historycznym beefie Rycha z Tede oraz obecności Peji w mediach, również w związku z jego występem w programie TVN-u – "Agent – Gwiazdy". Ale to, co w wywiadzie najciekawsze, to ich refleksje o samym hip-hopie.

Felieton,Hip Hop
Dziarma – „V”. Pliki jak wok

Dziarmę usłyszeć mogliśmy w tym roku w "Ucieknij ze mną" Żabsona, kawałku promującym jego ostatni longplay, "Internaziomal". Rok wcześniej dograła się także na "Kosh" Adiego Nowaka, w "Placebo". Jednak w świadomości słuchaczy Agata Dziarmagowska istnieje już całkiem długo. Być może pamiętacie ją jeszcze z występów w "Mam Talent!" i "X-Factor", albo kojarzycie jej wcześniejsze single.