Felieton,Hip Hop

Krzysztof Gonciarz o realizacji teledysku Tymka i Awich!

Jakub Purłan -
Felieton,Hip Hop - - Dodane przez Jakub Purłan

Krzysztof Gonciarz o realizacji teledysku Tymka i Awich!

Stosunki między osobami tworzącymi treści w serwisie YouTube a raperami bywają różne. Chociaż wydaję mi się, że ostatnio ta bariera zmniejsza się i chętniej dochodzi do ewentualnych współprac na różnych płaszczyznach. Tym razem Krzysztof Gonciarz był odpowiedzialny za realizację teledysku do numeru „Aligator” Tymka z japońską raperką Awich.

Zaskakująca kooperacja

Nie powiem, że nie byłem zaskoczony, gdy zobaczyłem, kto zrealizował obrazek do utworu. Nikt raczej się tego nie spodziewał. Krzysztof Gonciarz jest znanym twórcą wideo, ale nigdy nie był kojarzony z kręceniem teledysków. Nie oznacza to, że to jakaś przeszkoda, a nawet wręcz przeciwnie, bo klip wyszedł naprawdę świetnie. Krzysztof to osoba, która cechuje się wysoką jakością swoich materiałów. Jego doświadczenie w tworzeniu wideo jest zapewne bezcenne. Do tego fakt, że na co dzień mieszka w Japonii – to musiało się po prostu udać. Tak jak sam zaznaczył, w klipie nie znajdziemy charakterystycznych tokijskich dla teledysków miejsc. Twórca postawił na nieznane przeciętnemu odbiorcy okolice, jednak wciąż intrygujące i cieszące oko. Mimo to widzowie regularnie śledzący vlogi Gonciarza, powinni kojarzyć większość miejscówek.

W oddzielnym filmie na kanale „Krzysztof Gonciarz” twórca wyjaśnił, jak doszło do współpracy i opowiedział o fabule teledysku, która na pierwszy rzut oka jest nieoczywista. Numer sam w sobie promuje akcję „Fresh N Dope Airlines”. Tym razem doszło do współpracy polsko-japońskiej. Także wydaje się, że Krzysztof Gonciarz to idealna osoba do takiego projektu. Świetny ruch ze strony organizatorów. Twórca klipu nie wykluczył, że jeszcze kiedyś podejmie się realizacji teledysków, lecz raczej będą to sporadyczne działania. Jeśli chcecie poznać więcej szczegółów, poniżej zostawiam odnośnik do całego filmiku. Moim zdaniem współpraca wyszła świetnie i chętnie zobaczę kolejne tego typu akcje.

fot. kadr z klipu „Tymek x Awich – Aligator / Fresh N Dope Airlines”, YouTube.com/Fresh N Dope

Zostaw komentarz

Udostępnij
Hip Hop,News
Szpaku debiutuje w chillwagonie, ale „Robale” nie okazały się przysmakiem

Jakiś czas temu Borixon zapowiedział, że skład chillwagonu powiększy się i przy okazji stanie bardziej plastyczny, by każdy track nie był nagle posse-cutem. Już przy okazji drugiego singla promującego nowy sezon ekipa wytoczyła niezwykle ciężkie działo, prezentując Szpaka jako nowego członka ekipy. Szef GUGU miał wnieść sporo świeżości, gigantyczny hype i niemały skill. Udało się, ale mimo to "Robale" nie będą sztandarowym hitem chillwagonowej arki.

Hip Hop,News
Nie tylko Szpaku nowym zawodnikiem chillwagonu? Ekipa uchyliła rąbka tajemnicy?

Pewnie zdążyliście już przesłuchać nowy kawałek chillwagonu, w którym to zaprezentowano nowego zawodnika, którym okazał się Szpaku! Więcej na ten temat pisaliśmy TUTAJ. Jednak klip zdradza nam trochę więcej niż mogłoby się wydawać.