Ranking

Który numer przekroczy w tym roku 100 milionów wyświetleń? Typujemy!

Jakub Purłan -
Ranking - - Dodane przez Jakub Purłan

Który numer przekroczy w tym roku 100 milionów wyświetleń? Typujemy!

W ubiegłym roku po raz pierwszy polski rapowy utwór przebił barierę 100 milionów wyświetleń na YouTubie. Mowa o kawałku, chyba wszystkim dobrze znanym, GrubSon „Na Szczycie”. Śmiało można nazwać ten numer klasykiem. Tekst zna chyba większość Polaków, niezależnie od preferowanego gatunku muzycznego. Opublikowany został 26 października 2009 roku i blisko przez 10 lat sukcesywnie nabijał wyświetlenia, aż przekroczył nieosiągalną wcześniej granicę. Jedynie twórcy disco-polo mogli poszczycić się takim wynikiem. W 2019 taką barierę przekroczył także Tymek ze swoim hitem „Język Ciała”. Osiągnął to zdecydowanie szybciej – w 13 miesięcy. Trudno jednak porównywać oba wyniki ze względu na czas, w którym zostały opublikowane. Teraz rap to najpopularniejszy gatunek muzyczny w kraju, a gdy raper z Rybnika wypuszczał swój kawałek, wyglądało to trochę inaczej. Ale nie o to chodzi. Nie ma co gdybać, warto docenić i sprawdzić kto może w najbliższym czasie dołączyć do tego duetu.

1. Kaen feat. Cheeba, WdoWa – Zbyt wiele ( data premiery 12.07.2014)
Utwór zbliża się do 96 milionów wyświetleń i jest jednym z faworytów, który dołączy do „Na szczycie” oraz „Język Ciała”.

Lista kandydatów

2. K2 ft. Buka – 1 moment (27.05.2014)
Numer przekroczył 87 milionów wyświetleń. Swego czasu był to niekwestionowany hit, puszczany nawet w radiu. Co rzadko się zdarza, jeśli chodzi o kawałki rapowe.

3. Quebonafide ft. Reto – Half dead (20.06.2017)
Numer zbliża się do 86 milionów. Jednak nie zdziwi mnie jeśli to ten numer szybciej przekroczy magiczną granicę niż „Zbyt wiele”. W utworze Kaena wyświetlenia przybywają zdecydowanie wolniej, będzie ciekawy bój.

4. Paluch – Szaman (13.10.2016)
Utwór zbliża się do 83 milionów wyświetleń. Jednak nie tylko ten numer od szefa BOR jest mocnym kandydatem w tym zestawieniu. „Gdybyś kiedyś” i „Bez Strachu” zaraz przekroczą 82 miliony.

5. Deemz, Bedoes, PlanBe – Eldorado (19.10.2017)
83 miliony w nieco ponad 2 lata. Połączenie raperów, którzy w tamtym momencie byli na czasie, okazało się strzałem w dziesiątkę.

Tak się prezentują faworyci, ale jest jeszcze kilka mocnych kandydatur. Wśród nich m.in. Taconafide „Tamagotchi” (80 milionów), Otsochodzi „Nie, nie” (78 milionów) czy Quebonafide „Candy” (77 milionów). Niewykluczone, że jakiś raper w tym roku wypuści numer co się okaże hitem jak „Ona by tak chciała”. A biorąc pod uwagę obecny hype na hip-hop jest to jak najbardziej realne.

fot. kadr z filmu „Quebonafide ft. Reto – Half dead”, YouTube.com/QueQuality

Zostaw komentarz

Udostępnij
Hip Hop,News
50 Cent tłumaczy, dlaczego nie zakontraktował w przeszłości Nicki Minaj

50 Cent po tragicznej śmierci Kobego Bryanta stwierdził, że nie będzie już brał udziału w internetowych dramach. Póki co faktycznie stara się od nich stronić, ale absolutnie nie oznacza to, że przestanie raczyć nas interesującymi anegdotkami i historiami. W rozmowie w Queen Radio z Nicki Minaj wyjawił, dlaczego swego czasu nie zakontraktował jej do swojej wytwórni.

Felieton,Hip Hop
Dlaczego Quebonafide zmienił swój wizerunek?

Po niespodziewanej premierze nowego singla, "Romantic Psycho", który od razu wyprzedził na liście Poland Top 50 na Spotify "Patointeligencję" oraz "100 dni do matury" Maty, o Quebo znów zrobiło się głośno. Przyczyniła się do tego także jego totalna zmiana stylówki. Czego w takim razie możemy spodziewać się po nowym projekcie rapera? Tego oczywiście do końca nie wiemy, ale odpowiedź wydaje się oczywista.