Hip Hop

Który polski raper ma najbogatszy słownik? Mamy RANKING!

Anna Cecocho -
Hip Hop - - Dodane przez Anna Cecocho

Który polski raper ma najbogatszy słownik? Mamy RANKING!

Jesteście ciekawi, który polski raper na dobranoc czyta słownik? Stuprocentowej pewności nie mamy, ale zbadaliśmy dla was, kto może pochwalić się największym zasobem słownictwa z młodych i tych trochę starszych kotów. Na warsztat wzięliśmy pierwsze 10 tys. słów z kawałków danego wykonawcy i podliczyliśmy te unikatowe. Do tego wystarczyły około 2-3 płyty danego rapera. Wzięliśmy te najnowsze. Jeśli jednak dyskografia artysty nie osiągnęła jeszcze tego pułapu, użyte zostało pierwsze 3100-7400 słów. W żmudnej pracy pomógł nam specjalny kalkulator. Dodatkowo obliczyliśmy procentowy wynik raperów, by można było przyrównać do siebie każdą twórczość . Rezultaty naprawdę zaskakują.

Wiadomo. Amerykańska wersja takiego rankingu istnieje od lat i jest update’owana. Ale to nie tak, że nigdy wcześniej w Polsce nie było podobnej rzeczy. Jeśli śledzicie polską scenę hip-hopową od dawna, to wiecie, że w 2016 roku taka lista już się pojawiła. Zajął się tym Pan Sawka. Trochę czasu jednak minęło, a w rapgrze pojawiło się wiele młodych graczy. Dlatego postanowiliśmy wziąć istniejący ranking i rozszerzyć go o nowe talenty.

Na czele znalazł się nasz lokalny „cudotwórca”, czyli Tau, choć zawiera się w nim też etap bycia Medium. Niemal połowa słów, których używa wystąpiła w tekstach tylko… raz. Co ciekawe cała pierwsza piątka cechuje się podobnym wynikiem.

Dalej Mezo i to niewiele dalej, bo ledwie kilka słów za liderem. Szok? Zdziwienie? Niedowierzanie? Lajner może już nie płynie, ale coś na tych wodach po sobie zostawił.

I znowu, kilkaset słów dalej, podium zamyka L.U.C., co przy jego językowych akrobacjach nie powinno dziwić.

Potem mamy… Hemp Gru. Wilku z Bilonem do spóły też ogarniają bajerę na grubo. Podobnie, nieco już dzisiaj zapomniany, Buka.

Co ciekawe podobnie plasują się Taco i Quebo, ale nie dociekamy, czy to temu zawdzięczają chemię w kawałkach. Dziwi nieco Kartky wśród piątki najuboższych językowo raperów. Zdawać by się mogło, że przy całym rozbuchaniu będzie choć nieco wyżej (może w środku stawki?). Young Multi na ostatnim miejscu to woda na młyn dla hejterów, ale co poradzimy – takie są fakty.

Mimo wszystko cieszy spora liczba młodych graczy na liście, a uwierzcie – sprawdzaliśmy wszystkie liczące się ksywy. W końcu jest Hemp Gru, prawda? Prosimy też o zrozumienie, dlaczego na liście mamy kotów, którzy powiedzmy mają dopiero 3 tys. słów na koncie. Otóż mamy poglądowo, bo zawodnicy się starają, a prognostyk jest dobry – taki Frosti już teraz ma wskaźnik unikatowych słów ponad 1/3. Jeśli osiągnie 10 tys. przewiniętych słów, czego mu życzymy, to proporcjonalnie powinien plasować się… tak jak teraz, bo przy Oskarze z PRO8L3Mu.

Zaskakuje wysoka pozycja Nagłego Ataku Spawacza, choć… jak myślimy o numerach chłopaków, to w sumie wszystko się zgadza. Belmondo między Quebo i Taco? To Ci dopiero.

Fot. z klipu „Kiedy odejdę”/YouTube

Zostaw komentarz

Udostępnij
News,Streetwear
H&M jak Rolex – poznajcie top marki

Interesuje Was moda w ujęciu ekonomicznym? Proszę bardzo. Ranking najpopularniejszych kicksów w USA już był, na wiarygodne dane ze starego kontynentu wciąż czekamy, a w międzyczasie otrzymujemy podsumowanie od Brand Finance, podejmujące analizę dziesięciu aktualnie najbardziej wartościowych marek modowych na świecie.

News
R. Kelly w końcu przemówił! „Nie zrobiłem tego! Walczę o życie!”

Na temat sprawy R. Kelly'ego ostatnimi czasy słyszeliśmy dużo. Ciągnie się już dosyć długo, a sytuacja piosenkarza wcale się nie poprawia. Afera jest bardzo mocno nagłaśniana w mediach. Wypowiadają się o niej liczne osoby, jednak sam oskarżony jak dotąd milczał publicznie. Do teraz.