Hip Hop,News

Lil Baby, ale serce wielkie

Michał Fitz -
SAINt JHN - "Trap" ft. Lil Baby (Official Music Video)
SAINt JHN - "Trap" ft. Lil Baby (Official Music Video)
Hip Hop,News - - Dodane przez Michał Fitz

Lil Baby, ale serce wielkie

Baliśmy się, że raperzy po pandemii będą mieli już w głowie tylko płacenie fanom za głupoty, które ci zrobiliby na ich live’ach. Całe szczęście, znów zaczynają wykorzystywać swój status materialny do dobrych uczynków, czego najlepszym przykładem jest Lil Baby.

Jak donosi portal TMZ, raper sfinansował w pełni imprezę urodzinową córki George’a Floyda, zamordowanego przez policjantów na służbie Afroamerykanina, od śmierci którego rozpoczął się latem ruch Black Lives Matter. Artysta zapewnił wszystkie rekwizyty, dzięki którym dziewczynka mogła poczuć się niczym księżniczka, a dodatkowo sam pojawił się na imprezie. Co ciekawe, obecny był na niej też Shaquille O’Neal.

Trzeba też przypomnieć, że Lil Baby bardzo aktywnie zaangażował się w walkę o równość rasową w USA. Można go było osobiście zobaczyć na manifestacjach, a na jednym z nich nagrał nawet teledysk do protest songu o tej tematyce. „The Bigger Picture” został nawet dwukrotnie nominowany do tegorocznych nagród Grammy!

fot. kadr z klipu „SAINt JHN – „Trap” ft. Lil Baby (Official Music Video)”, YouTube.com/SAINtJHN

Zostaw komentarz

Udostępnij
Felieton,Hip Hop
3 polskie albumy, na podstawie których powinny powstać gry
TACONAFIDE - Tamagotchi

Nie sądziłem, że TikTok może mnie czymś zainspirować, a tu proszę. Ostatnio na tej platformie furorę robi filmik gościa, który pokazuje przygotowaną przez siebie grę na GameBoya. Co ciekawe, jest to luźna interpretacja wydanej niedawno płyty Future'a i Lil Uziego Verta "Pluto x Baby Pluto". Robi wrażenie, tym bardziej, że to produkcja typowo amatorska. Co gdyby jednak wydawcy na poważnie zainteresowali się albumami i zrobili z nich gry?

Hip Hop,News
„Kinematografia” Paktofoniki ma już 20 lat! Gigant Records przygotowało wyjątkową niespodziankę

Dokładnie 18 grudnia 2000 roku ukazał się debiutancki album Paktofoniki, a krążek hip-hopowego trio ze Śląska szybko zyskał miano kultowego. Kawałki, które się na nim znalazły do dziś z powodzeniem zapełniają playlisty fanów zarówno starej, jak i nowej szkoły. Z okazji okrągłej rocznicy premiery otrzymaliśmy specjalny prezent.