Hip Hop,News

Lil Nas X jest gejem? „To było oczywiste”

Klementyna Szczuka -
Hip Hop,News - - Dodane przez Klementyna Szczuka

Lil Nas X jest gejem? „To było oczywiste”

Lil Nas X swoją „7 EP” zrobił niemałe zamieszanie – nie dość, że wcześniej viralowym utworem „Old Town Road” wbił się na szczyt listy Billboardu, nawet w gatunku country, to… jego wydawnictwo właśnie stało się kolejnym manifestem środowiska LGBT na hip-hopowej scenie.

Wczoraj, czyli ostatniego dnia Miesiąca Dumy, raper zwrócił uwagę na tekst jednego ze swoich kawałków – Niektórzy z was już wiedzą, niektórych z was to nie obchodzi, niektórzy z was nigdy więcej nie będą chcieli ze mną gadać. Ale zanim ten miesiąc się skończy, chcę, abyście wszyscy uważnie posłuchali „C7osure” – napisał na Twitterze.

Raper wprost traktuje w nim o swoich uczuciach związanych z tzw. „wychodzeniem z szafy” i odnajdywaniu się w życiu, w którym nie musi się już ukrywać:

True say, I want and I need/To let go, use my time to be free (…) Ain’t no more actin’, man that forecast say I should just let me grow/No more red light for me, baby, only green, I gotta go

Następnie przyznał, że myślał, że to, że jest gejem, po premierze jego epki będzie dla wszystkich oczywiste oraz zamieścił zbliżenie na świecące tęczowo wieżowce z okładki:

I rzeczywiście – to zaskakujące, że nikt do tej pory publicznie nie zwrócił na to uwagi. Czy w takim razie „7 EP”, podobnie jak „Flower Boy” Tylera, the Creatora, zapisze się w historii jako rapowa opowieść o odkrywaniu i akceptacji swojej tożsamości?

Raczej nie, bo cały ten kowbojsko-trapowo-queerowy koncept (z Cardi B na feacie) to jeden wielki paradoks, a wydawnictwu niestety trochę brakuje Tylerowej epickości. Niemniej jednak, miło widzieć, że LGBT to nie alternatywa. Nasz hip-hopowy Django przesuwa kolejne granice.

fot. kadr z klipu „Old Town Road (Official Movie) ft. Billy Ray Cyrus”, youtube.com/Lil Nas X

Zostaw komentarz

Udostępnij
Hip Hop,News
Kim Kardashian: Nową linię bielizny nazwałam „Kimono”! Japończycy: WTF, KimOhNo

Na pewnym poziomie rozpoznawalności i influencerstwa w mózgu tworzy się specjalna komórka - serio, serio - odpowiedzialna za utrzymywanie rzeczonej osoby w przeświadczeniu, że jest najbardziej wizjonerską personą na całym świecie, a jej pomysły są nieomylne. Brzmi trochę jak casus wypowiedzi medialnych Kanyego Westa, więc może nie zdziwi Was fakt, że tym razem jego żona "odleciała" ciut za daleko.

Hip Hop,News
Zgarnij wejściówki na najgorętszy melanż wokół-Open’erowy w tym roku! #SHALLSTAR

Jak sami widzicie po charakterystycznym layoucie - melanż nawiązuje do NBA ALL STAR. To nie jest przesada, bo w sopockim Ego wystąpi czołówka DJów polskiej sceny, którzy w swoich setach oscylują wokół trapu.