Hip Hop,News

Łona i Webber dostali niezwykłe wyróżnienie!

Michał Fitz -
www.facebook.com/lonaiwebber
www.facebook.com/lonaiwebber
Hip Hop,News - - Dodane przez Michał Fitz

Łona i Webber dostali niezwykłe wyróżnienie!

Łona i Webber są na scenie już od niemal dwóch dekad. Pomimo tego, że niektóre ich piosenki to już klasyki, duet nigdy nie był na szczycie rapgry, zawsze pozostając lekko poza nią. Być może to właśnie sprawiło, że ich muzyka jest tak oryginalna i powszechnie doceniania. Dziś za swoją działalność otrzymali niemałe wyróżnienie.

Z dumą informujemy, że zostaliśmy Honorowymi Ambasadorami Szczecina. Dziękujemy za to wyróżnienie!

Gepostet von Łona i Webber am Samstag, 4. Juli 2020

Za pośrednictwem swoich social mediów panowie ogłosili, że zostali uhonorowani przez swoje miasto. Odebrali dziś tytuły Honorowych Ambasadorów Szczecina. Ta informacja bardzo cieszy, ponieważ rap wciąż postrzegany jest przez sporą część społeczeństwa bardzo stereotypowo, przez co nie docenia się konkretnych artystów, którzy swoją twórczością nie tylko wzbogacają dziedzictwo kulturowe, ale też przekazują wiele mądrych treści w swoich tekstach. Takim duetem z pewnością jest Łona z Webberem, dlatego nagroda jest w pełni zasłużona. Poza tym, to też lokalni patrioci, co słychać chociażby po kawałku pt. „Nikifor Szczeciński” z ich ostatniej płyty „Śpiewnik Domowy”.

Miejmy nadzieję, że twórczość raperów coraz częściej będzie doceniania również poza środowiskiem, a takie uhonorowania będą miały miejsce częściej. Dobrym prognostykiem tego, że w przyszłości może tak się stać jest nie tylko wyróżnienie jakie otrzymali Łona i Webber, ale też chociażby to, które dostał Bedoes. Bedi w rozmowie z Vogue powiedział bowiem o tym, jak został doceniony przez swoje miasto podczas jednego z koncertów, zaznaczając również, że jest jego honorowym obywatelem. Kto jeszcze powinien dostać podobny tytuł? Czy Warszawa wreszcie pokłoni się Taco za te wszystkie historie o niej?

fot. www.facebook.com/lonaiwebber

Zostaw komentarz

Udostępnij
Hip Hop,News
WuWunio zrobił wywiad z Lechem Rochem Pawlakiem!

Lecha Rocha Pawlaka kojarzy chyba większość słuchaczy. To prekursor "francuskiego" rapu w Polsce, który wrócił do internetu w szlachetnym celu.

Hip Hop,News
Arab wraca ze zjaranym stylem! Płyta już niebawem

Pamiętacie Araba, który w "Żywym Rapie" zaprezentował swoje umiejętności i przedstawił się jako najbardziej zjarany głos polskiego rapu? Powraca z płytą, która powinna wyjść już dawno, ale niestety nigdy nie ujrzała światła dziennego.