Rap

„Ludzie myślą, że my hajs ukradliśmy”. Solar i Białas podsumowują #Hot16Challenge2 i ujawniają, na co przekazali pieniądze

Klementyna Szczuka -
Rap - - Dodane przez Klementyna Szczuka

„Ludzie myślą, że my hajs ukradliśmy”. Solar i Białas podsumowują #Hot16Challenge2 i ujawniają, na co przekazali pieniądze

Druga edycja #Hot16Challenge zapisała się w historii nie tylko polskiego hip-hopu, ale i całej kultury. Śmiało można więc już powiedzieć, że m.in. z tego względu 2020 jest rokiem przełomowym. W challenge zaangażowały się w końcu również osoby spoza środowiska, a także wielkie firmy…

Wczoraj (28 września), po pięciu miesiącach, Solar i Białas podsumowali całe przedsięwzięcie i wrzucili przy okazji swoje kolejne zwrotki, którymi zakończyli akcję. Za zebrane ponad 3,5 miliona złotych zakupionych zostało 7 karetek i urządzeń do dezynfekcji, 208 500 rękawiczek, 5740 przyłbic, 62 545 maseczek i 4 127 kombinezonów. Akcję wsparło w sumie 95 057 osób. Celem miało być uzbieranie miliona. Uzbierano dokładnie 3 681 853,89 zł. A to wszystko zasługa szczyli, nie pupili, z ostatniej ławki.

„Hip-hop zmienił nazwę na Solar, Białas/Cały kraj zarapował, a przynajmniej się starał (…) Kiedyś pytaliśmy, co gdyby nie rap, a teraz rap pyta, co gdyby nie my”

Cały przebieg akcji opisywaliśmy na naszym portalu bieżąco. Już na samym początku Michał zastanawiał się, czy #Hot16Challenge2 nie stanie się naszym towarem eksportowym, a gdy tylko wyzwania podjęli się zagraniczni artyści, zebrałam dla Was ich zwrotki. Natomiast wśród tych nagranych w kraju, przyjrzeliśmy się tym nagranym przez dziewczyny, wybraliśmy te najciekawsze nierapowe, te… stand-uperów i te, które koniecznie musicie usłyszeć, a mogliście je przeoczyć. Ostatnio z kolei, z perspektywy czasu, porównaliśmy ze sobą najlepsze szesnastki z obu edycji. Czy za jakiś czas czeka nas trzecia edycja? Jest na to szansa. Ciekawe, jak wiele udałoby się osiągnąć następnym razem.

fot. kadr z „#Hot16Challenge2 FINAŁ AKCJI”, YouTube.com/SBM Label

Zostaw komentarz

Udostępnij
Rap
Pezet wydaje fanowską wersję „Muzyki współczesnej”! Otrzymamy 5 nowych kawałków i… zapach do auta

Równo rok temu premierę miała pokryta już podwójną platyną "Muzyka współczesna". "Pezet kolejny raz zrobił coś, co było niegdyś jego znakiem szczególnym – nagrał płytę bez najlepszych numerów" – napisał Kajetan. Dziś możemy wypatrywać jej specjalnego wydania.

Felieton,Hip Hop
Tau jak Białas albo Paluch? „Kod” to kolejny dowód na to, że raper mógłby znaleźć się w czołówce sceny
Tau - Kod

Obecnie na scenie mamy wielu raperów, którzy przeszli wewnętrzną przemianę, zostawiając za sobą toksyczną przeszłość. O abstynencji rapuje przecież Białas, KęKę czy Pezet. Żaden z nich jednak nie odmienił się tak bardzo, jak Tau, który przecież po nawróceniu zmienił nawet ksywkę z Medium.