Felieton,Hip Hop

Ma 16 lat, wygląda na 10, a rapuje jak wyjadacz sceny. Poznajcie KaNoe!

Michał Fitz -
KANOE - FREESTYLE SAVIES (Clip officiel)
KANOE - FREESTYLE SAVIES (Clip officiel)
Felieton,Hip Hop - - Dodane przez Michał Fitz

Ma 16 lat, wygląda na 10, a rapuje jak wyjadacz sceny. Poznajcie KaNoe!

Kojarzycie Planete Rap? Tak, to ten program radiowy, w którym Paluch rozgrzany do czerwoności od duchoty spowodowanej wszechobecnym dymem nawijał „OKO” i gościnną zwrotkę w utworze „Gozier” PLK. Rok temu w tym radiu pojawiła się równie nietuzinkowa, choć określana tak z innych powodów postać. Ledwie 15-letni KaNoe.

Chłopak jest młody, ale i tak nie wygląda na swój wiek. Gdyby ktoś wtedy nie znając go, wszedł do studia, pewnie zapytałby się pobłażliwie: „Zgubiłeś się, dzieciaczku?”. Tymczasem KaNoe udowodnił, że absolutnie nie jest zagubiony, a w studio pełnym starszych kolegów, mających na swoim koncie już pewnie poważne biznesy i wyroki, czuje się jak ryba w wodzie. Wydawać by się mogło, że wejście w takie otoczenie ma dla niego miejsce zdecydowanie za wcześnie, ale po chłopaku słychać, że to nie pierwszy raz, kiedy obraca się w takim towarzystwie. Dlatego też nawija tak, a nie inaczej – z pewnością siebie, przekonaniem i przekąsem. Przypominam, miał zaledwie 15 lat.

Od tamtego czasu minął rok, a KaNoe prężnie rozwija swoją karierę. Do napisania tego tekstu zainspirował mnie świeżutki „Freestyle Savies”, bo zwyczajnie mi o tym chłopaku przypomniał. I jestem wciąż pod tak samo dużym wrażeniem, bo młody raper nie tylko zaliczył progres w nawijaniu, ale, o ironio, zaczął wyglądać jeszcze młodziej przez odciętą niby od garnka fryzurę, którą chyba każdy z chłopaków nosił gdzieś w okolicy pierwszej klasy podstawówki.

Trzeba też zaznaczyć, że KaNoe nie jest przez branżę traktowany jako ciekawostka, a jako wielki talent. Za jego karierę odpowiedzialne jest Warner Music Group, które dba o to, by produkcje utalentowanego rapera od początku jego przygody były profesjonalne i jakościowe. Bo o to, że będą dobrze nawinięte, nie martwi się nikt. Efekt? Jego single już mogą cieszyć się wielomilionowymi odsłonami, czego dowodem jest powyższy singiel „Mouv du Boug”. Z niecierpliwością czekam na album, licząc po ciuchutku, że przy okazji jego wydania będzie wyglądał jeszcze młodziej. Może zacznie wozić się ze smoczkiem?

fot. kadr z klipu „KANOE – FREESTYLE SAVIES (Clip officiel)”, YouTube.com/KaNoé Officiel

Zostaw komentarz

Udostępnij
Felieton,Hip Hop
Przypomnieliśmy sobie 3 numery z udziałem Quebonafide, o których możecie nie pamiętać

Od premiery "Romantic Psycho" minęło blisko pół roku. Od tego czasu nie otrzymaliśmy żadnego nowego numeru od Quebo i raczej ta sytuacja w najbliższym czasie się nie zmieni. To jest więc dobry moment, aby przypomnieć sobie kawałki, do których się dograł, ale które z jakiegoś powodu nie odbiły się szerszym echem wśród słuchaczy.

Felieton
„Romantic Psycho Film”. Historia rapera, który w końcu może odetchnąć

4 września na 17. Festiwalu Filmowym Millenium Docs Against Gravity miała miejsce premiera dokumentu "Quebonafide: Romantic Psycho Film". W wielu recenzjach produkcja z ciechanowskim raperem w roli głównej była określana mianem "pozostawiającego niedosyt" i "niepełnego". Od niedawna można obejrzeć ją za darmo na stronie producenta, a ja sprawdziłem, jak to właściwie jest z tą "historią zblazowanego rapera".