News

Maciej Musiał jedną z najbardziej wpływowych młodych gwiazd w Europie! Najnowszy ranking Forbesa

Izabela Smolińska -
News - - Dodane przez Izabela Smolińska

Maciej Musiał jedną z najbardziej wpływowych młodych gwiazd w Europie! Najnowszy ranking Forbesa

Aktor znalazł się w rankingu Magazynu Forbes 30 under 30, w towarzystwie m.in. Daniela Radcliffe’a, Toma Hollanda czy Lily James. Jest moc!

30 under 30 to już czwarte z kolei zestawienie, który promuje tych młodych, których praca już dziś ma wpływ na otaczający nas świat.  Początkowo lista ograniczała się jedynie do mieszkańców USA. Obecnie Forbes poszerzył zestawienie i publikuje listy również dla Europy, Azji i Afryki, biorąc pod uwagę m.in. biznes, naukę i media. Wysoka pozycja Maćka to na pewno powód do dumy. Kolejnym jest to, że poza aktorem, w zestawieniu znalazło się jeszcze dwóch Polaków. Nasi górą! Nie inaczej.

Mateusz Tomaszkiewicz z CD Projekt RED (tak, tak, to oni odpowiadają za „Wiedźmina”) znalazł się na liście w jednej grupie z piłkarzem reprezentacji Francji Antoinem Griezmannem, bo sportowcy (i ci tradycyjni i ci e-) i twórcy gier wideo zostali wrzuceni do tej samej transzy. 29-letni Mateusz jest głównym projektantem zadań we wspomnianym już „Wiedźminie”. Do firmy dołączył zaś w… 2008 roku. Sami policzcie sobie ile miał wtedy lat.

Kolejny z trio – dr Mateusz Hołda – też się nie obijał. Już jako 21-latek współtworzył na Uniwersytecie Jagiellońskim grupę badawczą, która zajmowała się… architekturą ludzkiego serca, by stworzyć lepsze odwzorowanie jego anatomii. W międzyczasie – zanim jeszcze obronił magisterkę – zakończył przewód doktorski [!]. Dziś ma 26 lat. Poza tym, że właśnie zaczął rezydenturę w rankingu Forbes, jest także adiunktem na Collegium Medicum na macierzystej uczelni.

View this post on Instagram

familiada

A post shared by Maciej Musiał (@maciejmusial_official) on

No i last but not least – 24-letni Maciej Musiał – aktor i prezenter telewizyjny. Z telewizją kojarzony głównie dzięki serialowi „Rodzinka.pl” i talent show „The Voice of Poland”. W zeszłym roku zagrał jedną z głównych ról w pierwszym polskim serialu Netflixa – wyreżyserowanym przez Agnieszkę Holland „1983”, opowiadającym o studencie prawa i oficerze śledczym, którzy odkrywają spisek, przez który żelazna kurtyna nigdy nie opadła, a Polska stała się krajem policyjnym (Maciek oczywiście wcielił się w postać studenta 😉 )

Musiał nie tylko zagrał w serialu, był też jednym z jego pomysłodawców i… producentów wykonawczych. Jeśli zaś o sam Netflix chodzi, Maćka znowu zobaczymy na platformie już niedługo, bo wcieli się w jedną z postaci kolejnego przedsięwzięcia platformy – ekranizacji sagi Andrzeja Sapkowskiego. Tak, tak, znowu ten Wiedźmin 😉

P.S. A jeśli bylibyście ciekawi co robią młodzi, przed 30-tką w Polsce, zapraszamy do naszego rankingu najlepszych instagramowych influencerek.

fot. Kuba Wojewódzki – Władysław Kozakiewicz i Maciek Musiał, tvnpl/YouTube

Zostaw komentarz

Udostępnij
Hip Hop
Znudziła Ci się playlista? YouTube pomoże! Najlepsze kanały muzyczne w internecie
Music

Chyba każdy z nas kojarzy to uczucie, gdy zgrane kawałki - chociaż tak ulubione - zaczynają trochę nudzić. W końcu każdy, nawet najlepiej dograny związek, potrzebuje czasami odrobiny oddechu. Tu na ratunek wkracza superbohater YouTube. A wraz z nim, kanały promujące świeżą, dobrą muzykę. Przedstawiamy kilka tych, na których naprawdę warto się zatrzymać.