Rap

„Mama ostrzegała Was przed takimi kawałkami, jak ten”. Miętha wypuszcza klip i promuje nowy album

Michał Szyndler -
Rap - - Dodane przez Michał Szyndler

„Mama ostrzegała Was przed takimi kawałkami, jak ten”. Miętha wypuszcza klip i promuje nowy album

Po bardzo ciekawym „Audioportrecie” przyszedł czas na kolejny pełnoprawny album. Ten miał ukazać się jeszcze w ubiegłym roku, ale premiera z powodu pandemii nie doszła do skutku. Zamiast niego w połowie 2020 roku mogliśmy usłyszeć EP „Szum”. Po krótkiej przerwie Miętha powróciła z nowym kawałkiem, „Kumitsu”, i po raz kolejny zapowiada „36,6”.

Miętha to działający pod szyldem Asfal Records duet rapera Skipa i producenta AWGS. Debiutowali w 2019 roku albumem „Audioportret”, za który otrzymali nominację do Fryderyków w kategorii „Fonograficzny Debiut Roku”. Jeżeli chcecie poznać chłopaków bliżej, to ciekawą rozmowę przeprowadził z nimi Karol Paciorek. Obejrzeć możecie ją na jego kanale „Imponderabilia”.

Kumitsu – szybkość czasu!

Życzę chłopakom, żeby cały album był równie dobry, co „Kumitsu”. Singel promujący nadchodzącą płytę jest naprawdę chwytliwy i przyjemnie się go słucha. Flow Skipa jest ciekawe, a w jego głosie czuć zmiany, o których sam opowiadał:

„Pozwoliłem sobie na zmodyfikowanie swojej barwy głosu na bardziej nosową i bardzo spodobał mi się ten zabieg”

Otsochodzi – to nawet nie jest on

Z jednej strony jest to zmiana na plus, bo całkiem ciekawe flow stało się jeszcze ciekawsze. Z drugiej jednak pojawiają się komentarze, że Skip brzmi jak Otsochodzi. Ze swojej strony dodam, że podobieństwo rzeczywiście zauważa się od razu. Nie jest to jednak podrabianie cudzego stylu, bo w innych momentach utworu Skip pokazuje, że dalej potrafi zaskoczyć i raczy nas naprawdę przyjemnymi śpiewanymi partiami, jak wersy:

„Choć się starzeję to mam umysł gnojka/Patrząc na ziemię, widzę konkurencję”

Dodatkowo w teledysku pojawił się Vito Bambino, który promował utwór również w swoich mediach społecznościowych. Czy jest to zapowiedź nadchodzącej gościnki? Raczej nie. Tracklista albumu jest już dostępna i nie ma na niej Vito. Zamiast niego znaleźli się na niej jednak Miły ATZ i Jarecki. Z drugiej jednak strony sam chciałbym usłyszeć wspólny numer Skipa i Vito i wolę naiwnie wierzyć, że taki mógłby pojawić się jeszcze na „36,6”.

Preorder „36,6” możecie kupić TUTAJ.

fot. kadr z klipu „Miętha – Kumitsu”, YouTube.com/Asfalt Records

Zostaw komentarz

Udostępnij
Rap
Komil dissuje Żabsona. Tylko po co?
instagram.com

Komil – pamiętacie takiego gościa? Jeśli zaczęliście słuchać rapu od "Tamagotchi" to niekoniecznie. Nieco starsi słuchacze jednak skojarzą tę ksywkę z hitowym swego czasu numerem "Monopoly". Raper później usunął się w cień, by skupić się na pokerze, dzięki któremu zresztą zarobił na tyle duży hajs, że teraz może poświęcać się już tylko muzycznej zajawce. Powrót na polską scenę zaliczył już jakiś czas temu, ale szum wokół siebie wygenerował dopiero wczoraj, krótkim numerem skierowanym do Żabsona.

Rap
Malik Montana i Pan Pawłowski? Tak zaczyna się promocja federacji rapera!
Malik Montana feat. Tovaritch - Bratan (prod. FRNKIE)

Jakiś czas temu Malik Montana i zaprzyjaźnione z nim osoby zaczęły wrzucać wyblurowany napis "HYPE" na swoje social media. Były to zalążki promocji założonej przez rapera federacji, która jednak jeszcze przed oficjalnym startem musiała zmienić nazwę. Okazało się bowiem, że FAME szybciej stworzył zależną od siebie organizację o tej samej nazwie.