Hip Hop,News

Managerowie m.in. Travisa Scotta i Post Malone’a w koalicji przeciwko nierównościom w branży!

Klementyna Szczuka -
bmac
bmac
Hip Hop,News - - Dodane przez Klementyna Szczuka

Managerowie m.in. Travisa Scotta i Post Malone’a w koalicji przeciwko nierównościom w branży!

Przemysł muzyczny coraz bardziej angażuje się w walkę o równość rasową. Pierwsze znaczące zmiany zaszły już kilka tygodni temu. Teraz natomiast powstała organizacja Black Music Action Coalition, w której siły połączyło ponad 30 managerów i dyrektorów muzycznych.

BMAC powstała po tym, jak 2 czerwca ruszyła zainicjowana przez dwie kobiety akcja #TheShowMustBePaused. Ma ona na celu pociągnąć do odpowiedzialności przemysł muzyczny oraz zapewniać wsparcie artystom należącym do Black Community. To również jest celem BMAC, która w liście otwartym zadeklarowała, że będzie zajmować się m.in. nierównościami rasowymi i ich skutkami finansowymi zarówno w przypadku artystów, jak i kadry kierowniczej.

„Ta organizacja rzecznicza stara się podtrzymywać i aktualizować misję Black Lives Matter w przemyśle muzycznym i dochodzić do sprawiedliwości rasowej” – czytamy w oświadczeniu.

W skład koalicji weszli m.in. managerowie Pharrella Williamsa, Travisa Scotta, Future’a, Nasa i Gunny, oraz Post Malone’a – Caron Veazey, David Stomberg, Anthony Saleh czy Dre London. Ich działalność została uruchomiona krótko po tym, jak wytwórnie takie, jak Sony, Republic, Warner, Universal i 10K Projects ogłosiły, że przeznaczyły pieniądze na organizacje sprawiedliwości społecznej.

To przykre, że często musi wydarzyć się tragedia, aby zainicjowane zostały zmiany, które zajść powinny już dawno. Wygląda jednak na to, że 2020 rok będzie wyjątkowo przełomowy.

fot. BMAC

Zostaw komentarz

Udostępnij
Felieton,Hip Hop
Czy Red Bull KontroWersy stanie się najlepszą bitwą w kraju?

Jeśli chodzi o polski freestyle, przeciętny słuchacz kojarzy zazwyczaj tylko WBW (Wielką Bitwę Warszawską), która uznawana jest za najważniejszą w kraju ze względu na to, że odbywa się cyklicznie od 2003 roku. Jednak są u nas także inne bitwy, które zasługują na uwagę. Jedną z nich jest właśnie Red Bull KontroWersy.

Hip Hop,News
Znamy pierwszego gościa z „Block Party Mixtape” PRO8L3M-u!

Jakiś czas temu dobrze znana rapowa polska grupa, czyli PRO8L3M, poinformowała, że wypuszcza projekt o nazwie "Block Party Mixtape". Decyzja o powstaniu projektu powstała ze względów oczywistych – nie było możliwości wykonania trasy koncertowej "Block Party", dlatego też w ramach rekompensaty PRO8L3M serwuje swoim fanom mixtape o takim właśnie tytule.