Streetwear

Masz 140 tysięcy dolarów? Kup Jordany z fabrycznym błędem

Łukasz Orawiec -
Streetwear - - Dodane przez Łukasz Orawiec

Masz 140 tysięcy dolarów? Kup Jordany z fabrycznym błędem

W dobie milionów sneakersów przechodzących dziś przez taśmy produkcyjne, niemal nie do uniknięcia jest, by przynajmniej kilka par wyszło z niej uszkodzonych. Większość z nich jest wyłapywana na etapie kontroli jakości. Czasami zdarza się jednak, że jakaś umyka uwadze i trafia do klienta. Szczęście w nieszczęściu, bo takie pary okazują się później warte krocie.

Przykład? Włoski sneakerhead, Andrea Canziani, prowadzący na co dzień sklep Dropout Milano. W 2016 roku kupił w sklepie Foot Locker parę Air Jordan 1 w kolorystyce ,,Shattered Backboard”. Normalna rzecz. Po otwarciu pudełka okazało się jednak, że buty mają fabryczną wadę w postaci… odwróconych swooshów po wewnętrznej stronie cholewki.


Zwrócilibyście ,,uszkodzony” produkt? Błąd. Andrea go nie popełnił. Wiedział, że tego typu ,,wada” (zwłaszcza na limitowanej kolorystyce buta) tylko zwiększa jego atrakcyjność i podbija cenę. Bywa, że do niesamowitego poziomu.

Canziani twierdzi, że szacunkowa wartość pary to dziś około 143 000 dolarów, czyli… mniej więcej 535 000 złotych. Chętny kupiec jeszcze się nie znalazł – buty cieszą się jednak wystarczającą sławą, by nakłonić ludzi do odwiedzenia Dropout Milano. Włoch nie ma jednak zamiaru zatrzymywać ich dla siebie. W wywiadzie udzielonym magazynowi Vice powiedział, że ma nadzieję, że para pewnego dnia zostanie sprzedana na aukcji, zaś dochód z niej przeznaczy na cele charytatywne.

Warto dodać, że nie jest to jedyny taki przypadek. W zeszłym roku podobnie ,,uszkodzoną” parę otrzymał klient, który zamówił kolorystykę ,,Gold Toe”. Tę wersję możemy nabyć za 100 000 dolarów, czyli ok. 375 000 zł.

Jeśli urzeka Was widok obróconych swooshów – sprawdźcie najlepszą (jak dotąd) galerię kolaboracji Travis Scott x Air Jordan 1, w których zastosowano ten motyw. Tym razem celowo 😉

Vice/Sneaker News/fot. Dropout Milano

Zostaw komentarz

Udostępnij
Hip Hop,News
Kukon: „Cześć, co tam”? Może CD za 300 zł?

8 marca to... tak, tak Dzień Kobiet, ale my dzisiaj nie o tym. To też data premiery nowej płyty Kukona "Agresja & Depresja”. Jesteście ciekawi co na niej? Możecie to sprawdzić już dziś. Preorder jest już dostępny w wersji zwykłej albo deluxe za bagatela… 299 zł.