News,Rap

Mata zdobywa najważniejszą muzyczną nagrodę roku? Bestsellery Empik 2020

Julian Glosa -
mata bialas
mata bialas
News,Rap - - Dodane przez Julian Glosa

Mata zdobywa najważniejszą muzyczną nagrodę roku? Bestsellery Empik 2020

Jak co roku od ponad 20 lat Empik nagradza najlepszych, najgłośniejszych i najpopularniejszych artystów. Wśród ocenianych kategorii znajdują się między innymi książki, filmy oraz albumy muzyczne. To właśnie te ostatnie interesują nas najbardziej, a w szczególności jeden, najbliższy naszemu sercu gatunek: hip-hop.

W kategorii hip-hop poza doświadczonymi graczami takimi, jak Paluch nominowany za ”Nadciśnienie” czy Quebonafide za ”Romantic Psycho’’, stoi młody Mata ze swoim albumem ”100 dni do matury”. Pozostali kandydaci do statuetki to duet PRO8L3M z ”Art Brut 2′’ i O.S.T.R odpowiedzialny za album ”Gniew”.

Poza nagrodą w kategorii hip-hop, jako muzyczne odkrycie roku z raperów nominowany jest Oki za swoje projekty „47playground” i „77747mixtape”. Zasłóżył, bo jak w recenzji tego drugiego pisał Michał Fitz, „ten materiał faktycznie udowodnił, że mamy do czynienia z raperem absolutnie wyjątkowym. Minęło kilka dobrych miesięcy, w czasie których… kompletnie nic się w tej materii nie zmieniło”. A na zakończenie kategoria steaming: z rapowych nominacji dostaliśmy „Polskie Tango” autorstwa Taco Hemingwaya oraz „BUBBLETEA” za które odpowiada Quebonafide wraz z Darią Zawiałow.

9 lutego 2021 o godzinie 20:15 na antenie TVN odbędzie się uroczysta gala, na której ujawnieni zostaną zwycięzcy plebiscytu Bestsellery Empik 2020.

fot. kadr z klipu „Mata – Patointeligencja”, YouTube.com/SBM Label

Zostaw komentarz

Udostępnij
News,Rap
Jest gorąco! PRO8L3M I Brodka łączą siły w numerze „Żar”
PRO8L3M feat. Brodka - ŻAR (Tak To Robię)

Są artyści, którzy swoimi stylówkami i wizjami aż proszą się o to, by zestawić ich z muzykami specjalizującymi się w nieco innych gatunkach. PRO8L3M z pewnością takim duetem jest i udowadniał to już nie raz, robiąc naprawdę dobre piosenki przy współpracy wokali Majki Jeżowskiej, Artura Rojka czy Andrzeja Zauchy. Tym razem połączyli siły z Brodką.

Ranking,Rap,Wyróżnione
Podsumowujemy dyskografię Drake’a. Od najgorszego do najlepszego projektu
Drake ranking

Drake to niekwestionowanie jeden z raperów ubiegłej dekady. Za jego muzyką można nie przepadać, ale nie można odmówić jej ogromnego wpływu na to, jak brzmi dzisiejszy hip-hop. Młody Graham wniósł do niego więcej wrażliwości oraz na nowo połączył rap z r'n'b. Tuż przed premierą "Certified Lover Boy" podsumowujemy jego solową dyskografię od legalnego debiutu.