Hip Hop,News

Meek Mill wspiera Trumpa i twierdzi, że przeżył kiedyś to co A$AP Rocky

Klementyna Szczuka -
Hip Hop,News - - Dodane przez Klementyna Szczuka

Meek Mill wspiera Trumpa i twierdzi, że przeżył kiedyś to co A$AP Rocky

Na wyrok A$AP Rocky’ego będziemy musieli poczekać jeszcze dobry tydzień, ale na szczęście Flacko po miesiącu spędzonym w areszcie, może przynajmniej wrócić do domu. W mediach społecznościowych wielu przyjaciół i artystów okazało mu duże wsparcie, a wiadomość o jego powrocie była dla wszystkich odetchnieniem.

View this post on Instagram

RAKIM IS COMING HOME!!!!!!!!

A post shared by Tyler, The Creator (@feliciathegoat) on

Meek Mill, który również przyjaźni się Rocky’m, i który do tej pory daleki był od popierania działań Donalda Trumpa, tym razem jednak w wywiadzie dla Yahoo! Finance, powiedział, że działania prezydenta mające na celu pomoc w sprowadzeniu Rocky’emu do domu, było najlepszą rzeczą na świecie. Przy okazji raper podzielił się swoją historią o stalkującym go fanie, z którym sprawa także zmieniła się w brutalne starcie:

Ten mężczyzna śledził mnie na lotnisku (…) Skończył biorąc rozmach i wymierzył w nas pierwsze uderzenie, więc musieliśmy się bronić. Zostałem aresztowany i zwolniony. Nie byłem oskarżony o przestępstwo… ale kiedy wróciłem do domu, musiałem zmierzyć się z sędzią, który dał mi wyrok z zawieszeniu. Dlatego uznali mnie winnym — ponieważ się broniłem.

Meek Mill porównał swoje doświadczenie ze sprawą A$APa i podkreślił to, jak oboje zostali niesprawiedliwie potraktowani:

Widzisz, [Rocky] powiedział temu mężczyźnie „Nie chcę z tobą walczyć, nie chcę iść do więzienia”, a ten go uderzył (…) zainicjował wszystko. Ale być może dlatego, że ten mężczyzna stał z nieodpowiedniej strony albo dlatego, że A$AP Rocky jest raperem, albo cokolwiek, ostatecznie nie jest traktowany fair.

I my kilka tygodni temu zwróciliśmy na to uwagę. Bo mimo, że wydawałoby się, że gwiazdy traktowane są raczej ulgowo, to w tym przypadku siłą rzeczy pojawiają się kwestie rasowe. To zaskakujące, że po tylu latach, kiedy teoretycznie nie powinno być już miejsca na przynajmniej rasowe podziały, wciąż dochodzi do – powiedzmy sobie wprost – dyskryminacji.

fot. kadr z klipu „Meek Mill – „Going Bad feat. Drake (Official Video)”, youtube.com/Meek Mill

Zostaw komentarz

Udostępnij
Hip Hop,News
Geto Boys odcinają się od Bushwicka tuż po jego śmierci? Brak zwrotek rapera na koncercie

Dwa miesiące temu do fanów klasycznego hip-hopu dotarła smutna nowina. Bushwick Bill z Geto Boys zmarł na raka trzustki. Artysta z pewnością na długo pozostanie w sercach jego słuchaczy i rodziny. Wydawało się, że równie długo pamięć o nim będzie trwała u jego kolegów z Geto Boys i faktycznie tak jest, choć niektóre media, jak HipHopDX i HotNewHipHop, twierdzą inaczej.

Hip Hop,News
6ix9ine zaoferował 50 tysięcy dolarów za morderstwo? Jego teksty mają to potwierdzać

6ix9ine niby siedzi w więzieniu i spokojnie czeka na wyjście, które dzięki współpracy z FBI ma mieć miejsce już za pół roku, ale pomimo tego cały czas jest o nim głośno. Tym razem jednak nie będzie "lekko", bo może się okazać, że Tekashi zlecił zabójstwo. Teksty kawałków "Gummo" i "Kooda" mają być tego potwierdzeniem, co również stało się przedmiotem nowej odsłony starej sprawy.