News

Minęło 13 lat, a nasze bloki nadal są zajebiste?

Michał Szyndler -
nasze bloki
nasze bloki
News - - Dodane przez Michał Szyndler

Minęło 13 lat, a nasze bloki nadal są zajebiste?

Niemal 13 lat temu, 14 grudnia 2008 roku, ukazały się „Nasze Bloki” nagrane przez Starszego i Rynia. Przez te kilkanaście lat kawałek dla wielu słuchaczy stał się klasykiem, przy którym dorastali. Jakiś czas temu twórcy zapowiedzieli „Nasze Bloki 2k21”. W sieci pojawił się zwiastun klipu, a kawałek usłyszymy już 1 kwietnia!

Od 2008 roku na świecie zmieniło się naprawdę wiele, zwłaszcza w życiu osób, które wtedy były targetem tego kawałka. Wielu z nich stało się już dorosłymi, którzy powoli muszą układać swoje życie. Ta muzyka na pewno w jakimś stopniu będzie dla nich nośnikiem emocji. Dla mnie również, bo mimo młodszego wieku i faktu niebycia blokersem, sam zdążyłem się na tę falę hajpu złapać.

Nostalgiczny powrót do przeszłości czy próba zdobycia popularności?

Taki zarzut pojawia się w niektórych komentarzach tych bardziej sceptycznych słuchaczy. Niektórzy twierdzą, że dla Starszego jest to kolejna próba zdobycia popularności. W 2019 roku raper próbował przebić się z kawałkiem dotyczącym ważnego i kontrowersyjnego tematu. Dograł się do Szejka Biforjuza i wspólnie wydali antyaborcyjny utwór „Mamo”, który również nie trafił do szerszej publiczności. Tego sceptyczni słuchacze również nie omieszkali w swoich komentarzach pominąć.

Dla jednych „Nasze Bloki” są absolutnym klasykiem i kawałkiem, który idealnie opisuje ich wspomnienia. Inni uznają, że to kiczowaty numer, który od początku powinien być traktowany jak utwór nagrany dla żartu i nie mogą przyjąć do wiadomości tego, że stał on się klasykiem. „Nasze Bloki 2k21” na pewno nie będą kawałkiem, który trafi do takiej części słuchaczy jak kilkanaście lat temu oryginał. Ci mają teraz innych idoli. Zmienił się ich tryb życia i sposób odbierania muzyki. Nawet jeżeli odświeżona wersja z 2021 roku odbije się szerokim echem, to raczej za sprawą wiernych słuchaczy oryginału.

Czekam na ten kawałek z ciekawością, żeby być może włączyć go sobie na słuchawkach i choć przez moment poczuć się jak na początku ubiegłej dekady. Tylko tyle i nic więcej. Raczej nie będę katował go tak samo, jak wtedy, kiedy na telefonie miało się tych kawałków maksymalnie kilkadziesiąt.

fot. kadr z klipu: „NASZE BLOKI 2k21 (ZWIASTUN) Starszy x Oesa”, YouTube.com/oestage

Zostaw komentarz

Udostępnij
Rap
Quebonafide, Sobota, TPS – do kogo jeszcze przyczepi się Sentino?
Sentino - Cień i ja (prod. Getmony)

Kilka lat temu Sentino został uznany za prekursora na polskiej scenie rapowej, gdy zrobił furorę numerami takimi jak "Tatuażyk" czy "Zapytaj o mnie". Niestety, artysta robił wokół siebie szum nie tylko ze względu na swoją muzykę, ale także generował go licznymi aferami. Te w pewnym momencie wzięły górę i Sentino usunął się w cień.