Rap

Młode Wilki 8: Jak zaprezentowali się artyści i czy warto było zmieniać format?

Filip Klarzyński -
Młode Wilki 8
Młode Wilki 8
Rap - - Dodane przez Filip Klarzyński

Młode Wilki 8: Jak zaprezentowali się artyści i czy warto było zmieniać format?

Ćwierćfinały tegorocznej edycji Młodych Wilków zostały zakończone. Każdy z artystów miał szansę, aby się pokazać. Tym razem zamiast cypherów, Popkiller zdecydował się odświeżyć trochę formułę i zamiast tego zasypał nas kawałkami uczestników. Ja postanowiłem więc sprawdzić, którym raperom wyszło to najlepiej i czy nowy format ma sens.

Recepta” na średni numer

Pierwszą trójką zostali: Kara, Cukier i Feno. Zestawienie, które sądząc po komentarzach na YouTube, nie za bardzo przypadło do gustu słuchaczom. Większość z nich miało nadzieję, że Feno będzie współpracował z innymi raperami. Niestety tak się nie stało. Kolejnym zawodem była Kara, która nie zaskoczyła odbiorców w żaden sposób i znowu mogliśmy usłyszeć tę samą odsłonę artystki co na większości jej kawałków. Zaskoczeniem natomiast był dla mnie Cukier, który fajnie odnalazł się na tym bicie i wprowadził do „Recepty” powiew świeżości.

„Saper

Floral Bugs, rip scotty, Berson to drugi tercet, który wypuścił wspólny numer. Zacznijmy od rozbrajającego refrenu reprezentanta świata GUGU. Scotty zaprezentował się z najlepszej strony, z jakiej mógł i chyba wszyscy przyznają, że wspólny kawałek z Chivasem to rzecz, która się musi wydarzyć. Pozostała dwójka również nie zawodzi. Berson i jego charyzmatyczna nawijka wjeżdżają jak czołg, a Bugs ze swoim unikatowym głosem świetnie rozpoczyna track. Przez całą edycję drugi taki refren może się nie powtórzyć!

Ahh ten „Pierwszy raz

Kompletnie zmieniamy styl i przechodzimy do o wiele spokojniejszego utworu Janusza Walczuka, Szymiego Szymsa i Hodaka. Numer wolniejszy od poprzednich, pozytywny vibe. Słucha się tego po prostu przyjemnie i ciężko mu cokolwiek zarzucić. Cały ten kawałek jest taki wholesome. Nie mogę się doczekać, aż chłopaki zaprezentują się z tej mniej spokojnej strony!

“Interpol”

W końcu dochodzimy do duetu tej edycji, który wypuścił wspólny kawałek jako ostatni. Chivas to wyjątkowo oryginalny raper, o którym na łamach skrr.pl pisaliśmy nie raz. Gverilla za to nie odpuścił i po raz kolejny uświadomił słuchaczy, jak bardzo jest utalentowanym artystą. Zdecydowanie mój ulubiony numer z tych ćwierćfinałów. Najszybszy i najbardziej taneczny!

Czy warto było coś zmieniać?

Na to pytanie każdy powinien odpowiedzieć sobie sam. Z jednej strony mamy o wiele więcej muzyki do odsłuchu. Muzyki, która jest dopieszczona i wydana jako pełnoprawny numer. Z drugiej strony tracimy ten najluźniejszy format w postaci cypherów. Ja osobiście żałuję rezygnacji z muzyki “na żywo”, ponieważ to wtedy mogliśmy usłyszeć artystów z trochę innej strony niż wspomniane wcześniej kawałki.

fot. instagram.com/popkillerpl

Zostaw komentarz

Udostępnij
Rap
Tede publikuje płytę z zaskoczenia!
TEDE & SIR MICH - KTO Z KIM GRA (OFFICIAL VIDEO) / KASABLANCA

To miała być zwyczajna niedziela. Nie spodziewaliśmy się żadnych premier i nikt na ten dzień niczego nie szykował. Tak nam się przynajmniej wydawało, bo jak się okazało po fakcie, swój misterny plan nieoczekiwanego wydania albumu zrealizował Tede.

Rap
Komil dostał odpowiedź na swoje dissy!
https://www.facebook.com/Komil71

Komil, który już w dwóch kolejnych trackach skupiał się na atakowaniu Żabsona wreszcie doczekał się odpowiedzi. Problem jednak w tym, że jej autorem wciąż nie jest Żabson, który ewidentnie przyjął taktykę ignorowania zaczepek, dzięki której Komil po prostu nie dostanie tego, czego tak naprawdę teraz chce, czyli zasięgów. Odpowiedział natomiast inny zamieszany w konflikt artysta związany z Chillwagonem, Flamma Flame.